October 20, 2021, 6:27 pm

танц-клубови

И тaнц-клyбoвитe нa пpoтecт: Дejнocтa им e пpeд кoлaпc, a 6.000 дeцa ce cпpeчeни вo cвojaтa akтивнocт

Танцовите центри во земјава, вкупно 46, бараат укинување на забраната за нивна работа и финансиски надомест за претпрените штети изминатата година. И тие од вчера се приклучија на протестите на туристичко-угостителкиот сектор и сметководителите, поради, како што соопштија, нелогичностите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Арсовска: Центар ќе биде пример за тоа како треба да изгледа општина во европска метропола, промените доаѓаат

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска од денешниот митинг во Центар истакна дека промените во Центар се...
- Advertisement -spot_img