тасевски сашо

Тасевски до Филипче: Педесет умрени во еден ден, нешто одговорност?

Педесет умрени во еден ден! Чиниш се зборува за Треблинка и Аушвиц, коментира актерот Сашо Тасевски, барајќи одговорност. Земја со речиси два милиони жители, има триесет до педесет мртви од ковид секој ден. Кланица.Нешто одговорност?А бе одговорност?Не е странски збор....

Тасевски до Филипче: Кога смисливте полициски час од 22 до 5 сабајле, мозоците пред врата ги оставивте?

Актерот Сашо Тасевски коментира за воведувањето секојдневен полициски час од 22 часот до пет часот наредниот ден. А бе Венко…И онака после 22 часот живо пиле нема на улици, освен швалерај на Водно и наркомани.Кога смисливте полициски час од 22...

Тасевски до власта: И пpecудата кажете ја, не срaмeте се

Кажете кој го молел да се врати наместо да се фалите дека сте го вратиле бегалецот, пишува Сашо Тасевски денеска за случајот бегството на Сашо Мијалков. И пресудата кажете ја, не се срамете, пишува тој наведувајќи дека враќањето на Мијалков...

Тасевски: Македонија е постаната матица на kpиминал

Во емисија на радио Лидер гостуваше актерот Сашо Тасевски кој кажа дека Македонија е постаната матица на криминал и дека корупцијата во другите држави е контролабилна, додека во Македонија корупцијата е правило, а не исклучок. -Проблемот е што сме ние...
- Advertisement -

Latest News

Регистрирани 198 нови случаи на ковид-19, починaлe 12 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.108 тестирања, а...
- Advertisement -