November 27, 2021, 8:50 am

ТАФТАЛИЏЕ

Дел од Тафталиџе утре без вода

Скопје, 14 јуни 2021 (МИА) – Поради дефект на огрлица ф100 мм на улица „Мексичка“ бр.8 во населба Тафталиџе, утре без вода ќе бидат дел од корисниците од улиците „Варшавска“, „Хелсинки“, „Ташкенска“, „Хаванска“ и „Мексичка“. Како што информираат од ЈП...

Поради дeфeкт утре дел од Тафталиџе без вода

Поради отстранување дефект на приклучна цевка спо пречник од Ф-1 цол на ул.Букурешка 57 во населба Тафталиџе , од 09:00 часот до 12:00 часот, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од дел од ул. Букурешка и дел од ул. Париска....

СЕ ЗАПАЛИ ЗГРАДАТА НА НАСТЕЛ:Опожарени два стана на „Настел“ во Тафталиџе

Попладнево изби пожар во зградата што ја гради компанијата „Настел“ во скопската населба Тафталиџе, во близина на поранешна Алумина. Командирот на скопската Противпожарна бригада, Ѕвонко Томевски, за НОВА вели, пожарот избил додека работници работеле на објектот а се претпоставува дека...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Модерна ќе развие дополнителна доза од вакцината за новооткриениот „омикрон“ сој на коронавирусот

Компанијата Модерна соопшти дека има намера да развие засилувачка доза на антиковид вакцината, специјално насочена кон новиот вид на...
- Advertisement -spot_img