Архива на ознаки твитер

БИТОЛЧАНЕЦ ДО КАНЧЕВСКА: Ќе те јаде одвнатре секоја наша солза таговна

  • October 21, 2018
  • Коментари
Битолчанец на Твитер ја објаснува емотивната состојба на огромен број Македонци по ,,Срамниот петок” “Ко умрен незакопан сум, отруен во душа, грло ми се стега, солзи ќе прснат, срце ќе ми пукне, од нивните предавнички дела – недела. Јаз’к ! Ех мори €лиЗАб€та, затоа ли мрзневме по митинзи, затоа ли пукаа во нас со гумени […]

НАПНАТОСТА РАСТЕ И НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ:Ѓуриќ и Харадинај ги вкрстија копјата на Фејсбук и Твитер!

  • March 29, 2018
  • Коментари
Инцидентот од северот на Косово, кој започна во понеделникот, 26 март, кога е уапсен директорот на Канцеларијата за КиМ, се прели на социјалните мрежи бидејќи Марко Ѓуриќна преку Твитер му одговори на Фејсбук постот на косовскиот премиер Рамуш Харадинај.   Тој во текот на вчерашниот ден на ФБ напиша дека нема да има поделба на […]

Лажните вести нa Твитер се шират 70 отсто побрзо од вистината

  • March 9, 2018
  • Коментари
Лажните вести на Твитер се шират побргу и подалеку од вистината, а таа нерамнотежа во поголема мера ја создаваат луѓето отколку таканаречените ботови, компјутерските програми за комуникација на интернет сервисите. Во студија на истражувачи од Институтот за технологија во Масачусетс проверени се речиси 126.000 вести кои ги поделиле три милиони луѓе на Твитер од 2006 […]