December 2, 2021, 4:19 am

тендер

Bлaдaта ce пoднoви co 80 компјутери – тeндepот гo „лaпнa“ нoва фирма, основaнa лaни

Пред две недели Владата склучи договор за набавка на 40 лаптопи и 40 компјутери, како и компјутерска опрема и сервери, за кои ќе потроши 116.000 евра. Договорот е потпишан од генералниот секретар Мухамед Зеќири, а добитник на тендерот е...

Мицкоски: Утре ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе kpивична приjава зошто директорот на Водовод и градоначалникот на Скопје местеле тендери

„Во текот на утрешниот ден во обвинителство ќе биде доставена кривична пријава по член 353 злоупотреба на службена должност. Утре, во текот на денот ќе биде доставена од страна на ВМРО-ДПМНЕ кривична пријава за овој поранешен директор, и тоа...

Груби за тендерот од 30 милиони евра: Трошокот за 20-годишнината од Охридскиот рамовен договор нема да биде поголем од придобивката

Првиот вицепремиер во Владата Артан Груби денеска изјави дека тендерот за организација на настаните поврзани со одбележувањето на 20-годишнината од Охридскиот рамовен договор бил транспарентен и дека на крајот ќе се види колку тие навистина ќе чинат, потенцирајќи дека...

Делегацијата на ЕУ во Македонија распиша тендер за производство на ТВ програми за културно наследство во Македонија и соседните земји

Делегацијата на Европската унија во Република Македонија информира дека распиша повик за тендер за продукција на ТВ програми за културно наследство во Македонија и нејзините соседни земји. Како што се наведува во објавата, целта на овој проект е да произведе...

(Документи) Ckaндал во новата Bлада: На прв ден во Влада татко и чичко на министер добиле тендер

На првиот ден како министер во владата блиски роднини на министерот за транспорт и врски Благој Бочварски добиле тендер во општината која тој ја водеше речиси три години пишува Експрес.мк Бочварски е избран за министер на 31 август а фирмата...

(Видео) Фирмата „Пуцко Петрол“, на синот пратеникот Јахоски, доби тендери од пола милион евра за еден месец

Десет тендери од државата само во септември добила фирмата Пуцко Петрол од Пласница. Тeжат над половина милион евра. Ќе ја снабдуваат со нафтени дeривати општината Прилеп, Здравствениот дом во Штип, судот во Кичево, Универзитетската клиника, општината Чучер Сандево, училиштето...

Лaпна милионски тендер: Семејната фирма на Крсто Мукоски добила уште еден тендер

Фирмата во која како сопственик формално фигурира братот на поранешниот пратеник Крсто Мукоски неодамна добила милионски тендер од државна институција, пренесува „Експрес“. Според изворите на порталот од државните институции, кои инсистираат на анонимност, се работи за тендер кој е склучен...

ВМРО-ДПМНЕ: Фирма на советник во Град Скопје, близок до Шилегов, фаворизирана од ФИТР, истата добивала тендери во 2018

Како истата фирма „Бригада Дизајн“ без тендер во четири очи добила две јавни набавки во вредност од над 40 илјади евра во 2018, исто така договор со Фондот за иновации и технолошки развој? Токму и сега фирмата на Ивановиќ...

УШТЕ ЕДЕН СКАНДАЛ СО ТЕНДЕРИТЕ: седум милиони евра за фирма стара 10 дена

Фирма стара една недела го доби милионскиот бизнис за полагање возачки испити во Скопје, јавува телевизија АЛФА. Авто испитен центар Скопје, сега ќе го работи тоа што беше работа на АМСМ во изминативе 10 години. Лиценцата за работа, штотуку...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img