December 6, 2021, 6:29 am

тетово

Од денеска во Тетово вакцинација против Ковид-19 само во Здравствениот дом

Од денеска вакцинацијата против Ковид 19 ќе се одвива само во Здравствен дом Тетово, додека пунктот во Центарот за култура веќе нема да работи, информираат од јавната здравствена установа Здравствен дом Тетово. Фоајето на Центарот за култура „Иљо Антески-Смок“...

После два месеци – нови искази: Повеќе од 10 луѓе проговореа за страшната несреќа во модуларната болница во Тетово

Преходната недела, повеќе од 10 лица своеволно се јавиле во тетовското обвинителство за да дадат исказ во однос на тоа што точно се случило вечерта во Тетово, кога избувна пожар во модуларната болница, пренесува „Алсат“. Оваа информација, била потврдена од...

За само eдeн мeceц…: Bo Тетово вo октомври peгистрирани вкупно 1212 сooбpaќajни пpeкpшoци

Тетовската полиција во текот на минатиот месец, октомври, бележи дека имало вкупно 1212 различни видови сообраќајни прекршоци или дваесетина повеќе во споредба со истиот период лани. Сите откриени прекршоци се законски санкционирани. – Во октомвриските контролни активности, а поради констатирани прекршоци,...

Жена од Тетово се oбидeла дa глaca пpикажувајќи фотографијa од пacoшот на мoбилниoт тeлeфoн

Во 09.15 часот во СВР Тетово, заменик претседателка на гласачко место бр.1972 во основно училиште „Братство Миѓени“ во Тетово пријавила дека С.Д. сакала да го оствари своето право на глас без приложување на соодветен документ за идентификација, односно се...

Излeзнocтa вo Тетово до 11 часот е 9,71 отсто

Општина Тетово има најголема излезност до 11 часот во петте општини во регионит каде во вториот круг од 85 577 избирачи досега гласале 7 893 граѓани. -Во овие четири часа од почетокот на гласањето во Општина Тетово имаме излезност од...

Штo ce cлyчyвa вo Тeтoво? – зa дeвeт мeceци 124 cтpaнcки дpжaвjaнки пpивeдeни зa нeлeгaлeн пpecтoj

За девет месеци откриени се 124 странски државјанки кои нелегално престојувале и работеле пред се во угостителски објекти во тетовскиот регион. Жените се претежно од  соседни земји, но и од подалечни држави. Откриени се во редовните активности што ги презема...

(Видео) Зурли и тапани во Тетово, Беса слави победа

Партијата БЕСА, чиј лидер Билал Касами е кандидат за градоначалник на Општина Тетово, вечерва почна да слави во градот. Собрани се голем број поддржувачи на партијата, а атмосферата се „загрева” со огномет, зурли и тапани. „Многу е тесно водството,...

Hoви yжacни дeтaли зa трaгeдиjaтa вo Тетово – еве како мeдицинcкиoт пepcoнал ce oбидeл да го изгacнe пoжapoт

Со ќебе и вода медицинскиот персонал се обидел да го изгасне пожарот кој избувна во тетовската модуларна болница, што ги потврдува и првичните неофицијални информации дека во објектот немало противпожарен апарат. Начинот на кој се обиделе да се справат...

Касами во Тетово: Единствено решение за сообраќахниот хаос кај Зелениот пазар е подземен паркинг

Претседателот на Движењето БЕСА и кандидат за градоначалник на Општина Тетово, Билал Касами, денеска го посети Зелениот пазар во Тетово. Тој на продавачите им порача дека единствено решение за собраќајниот хаос таму, е подземен паркинг. Касами за овој дел во својата...

Милошоски: Уштe кoлкy лyѓe тpeбa живи дa изгopaт зa дa ce пoнece пoлитичкa и oбjeктивнa oдгoвopнocт зa вaквaтa тpaгeдиja?

Денес би сакал да Ве известам дека Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесува иницијатива за свикување на итна седница на Собранието согласно член 67 и член 68 од Деловникот, со две точки на дневен ред, изјави денеска за медиумите, Антонијо...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...
- Advertisement -spot_img