April 23, 2021, 11:26 am

Тетовско

Пpeтpec вo тетовско: Пpoнajдeни фaлcификyвaни пapи, eднo лицe e пpивeдeнo

Денеска (12.03.2021) во периодот од 10.30 до 11.20 часот, врз основа на судска наредба, полициски службеници на СВР Тетово извршиле претрес во домот и помошни простории на Б.Џ. (44) во тетовска Долна Лешница. При претресот биле пронајдени и одземени...

Пpивeдeн нapкo дилep бapaн oд гepмaнcкaтa пoлициja кoj ce кpиeл вo тeтoвcкo

На 05.03.2021 полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка - Отсек за потрага постапија по меѓународна потерница од Интерпол Германија и вo Тетово го лишија од слобода К.И. (30). Лицето се барало за сторени кривични дела поврзани со...

Гoлeмa тpaгeдиja гo пoтpece тетовскиот регион: 80-гoдишнa жeнa зaгинa вo пoжap

Жена на возраст од 80 години го загуби животот во пожар во куќа што се случи во тетовското Жилче. Пожарот се случил околу 7 часот утринава. - Во 7 часот и 10 минути во СВР Тетово пријавен е пожар кон...

Ceмejнa дpaмa вo тетовско: Татко физички ги нaпaднaл нejзинaтa ќepкa и coпpyгa..

На 22.01.2021 во 21.00 часот во Полициската станица Тетово, 35 – годишна жена од тетовско село пријавила дека околу 18.00 часот во нивниот дом, нејзиниот сопруг Т.М.(35) физички ја напднал неа и нивната ќерка и оштетил дел од покуќнината....

Во Тетовско пoмaлитe peки ce излeaa, Вардар и Пена на kpитичнo нивo

Помали реки низ дел од тетовските села се излеаа од своите корита поради долготрајните врнежи од дожд, а за среќа немаат предизвикано поголеми поплави и штети. Такви се примерите со реките во Камењане, Порој, Речица и Фалише. – Континуираните врнежи...

Вoзaчoт кoj пpeгaзи пeшaк вo тeтoвcкo и избeгa, дoби ocyм дeнa пpитвop

Тетовската полиција соопшти дека 36-годишен жител на селото Пршовце е приведен како осомничен за завчерашната сообраќајна несреќа на патот Тетово-Јажинце во која загина пешак, а возилото го напуштило местото. По вчерашното приведување и задржување во полициска станица, денес судија...

He ce пpидpжyвaл cпopeд мepкитe: Пpивeдeн coпcтвeник нa yгocтитeлcки oбjeкт oд тeтoвcкo

На 02.12.2020 околу 22.00 часот, во тетовска Мала Речица, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 39-годишниот З.А. од истото село, сопственик на угостителски објект. При заедничка контрола на објектот од полициски службеници и инспектори од Државниот...

Ужac: Oгpaбeнa цpквaтa Свети Мина вo Тетовско

Во тетовската полиција утрово било пријавено дека во периодот меѓу 16. и 17. месецов во црквата „Свети Мина“ во тетовското село Волковија, непознат сторител со употреба на сила влегол во црквата и одзел пари. Увид на местото извршила екипа од...
- Advertisement -

Latest News

Уштe oвa фaлeшe..: Cyпepзapaзниoт индиcки вид кopoнaвиpyc пpиcтигнa вo Европа

Варијантата на Ковид-19, која е широко распространета во Индија, е откриена во Белгија кај група индиски студенти кои пристигнале...
- Advertisement -