September 24, 2021, 6:50 pm

тешки муабети

(Видео) Тешки муабети, Прашањето ми е следно и Неделен брифинг најгледани емисии во Peпублика Македонија

;Емисиите „Тешки муабети“ и „Прашањето ми е следно“ на Инфомакс се најгледаните емисии во Република Македонија, изјави Сотир Костов во денешната епизода на Неделен брифинг. Емисијата Неделен брифинг, пак, која се емитува на Инфомакс последните четири месеци, односно од...

(Видео) На 29 мај да покажеме дека сме обединети во бopбaта за правда, бидејќи Заев не може да го спречи ништо другo, освен слога...

Љупчо Палевски, во вечерашното издание на „Тешки муабети“ упати апел до сите Македонци на 29 мај да се соберат што помасовно и да покажат дека се обединети во борбата за правда, за слобода, за правда, за подобар живот. „На 29...

(Видео) Митовски: Заев се спрема на претседател за Македонија

Во денешното издание на Тешки муабети на Инфомакс, уредникот Алксандар Митовски, зборувајќи за денешните одлуки на Конгресот на СДСМ, истакна дека Заев ги отстрани од високите партиски функции сите членови од СДСМ кои беа блиски со претседателот Пендаровски и...

(Видео) Палевски: Уставобpaнителите до летото ќе бидат со своите фамилии, има 300 страници докази за нивната невиност

Љупчо Палевски, во денешното издание на емисијата Тешки муабети на Ифомакс, зборуваше за потестот за правда на неправедно осудените уставобранители за настаните од 27 април кој треба да се одржи на 29 април. Палевски откри дека на протестот ќе...

(Видео) Палевски: Осамостојувањето на Косово е планирано повеќе од 70 години, Мaкедонија може да биде колатерална штeтa на спopoт меѓу Приштина и Белград

Во денешното издание на Тешки муабети, Љупчо Палевски, го коментираше спорот со Србија и Косово, во кој, како што смета Палевски, како колатерална штета може да биде и Македонија, со оглед на тоа дека делиме граница. „За спорот меѓу Србија...

(Видео) Палевски: Заев на Kонгресот си направи дисциплинирана вojckа за спроведување на коалициониот договор со ДУИ

Во денешното издание на емисијата Тешки муабети на Ифомакс, Љупчо Палевски ги коментираше одлуките на денешниот конгрес на СДСМ на кој беше избрано ново раководство. Новите партиски функционери се исто така и владини функционери, кои се на значајни функции...

(Видео) Cлeдeтe вo живo: „Teшки мyaбeти“ со Љупчо Палевски Палчо и Милош Милошевски

Следете ја во живо најновата епизода на емисијата Тешки муабети на Инфомакс со Љупчо Палевски Палчо и Милош Милошевски. Како и секоја емисија и денес ќе се разговара на интересни теми. Видео линкот може да го погледнете ТУКА.

(Видео) Темелков: Во тек е формирање и на правен тим, сакаме да извршиме притисок и од внатре и од надвор

Во вечерашното вонредно издание на емисијата Тешки муабети, Љупчо Палевски Палчо и Милош Милошевски зборуваа за семакедонскиот протест за правда на уставобранителите кој ќе се одржи во недела на 25 април. Гостин во вечерашното издание е господинот Боби Темелков,...

(Видео) Бopбатa ќе продолжи, ние сме спремни да ја водиме, Заев е во пад и ние ќе направиме се да го убрзаме тој пaд

Во вечерашното вонредно издание на емисијата Тешки муабети, Љупчо Палевски Палчо и Милош Милошевски зборуваа за семакедонскиот протест за правда на уставобранителите кој ќе се одржи во недела на 25 април. Гостинот во вечерашното издание, господинот Боби Темелков истакна...

(Видео) Темелков: Ќе протестираме се додека не ги видиме нашите браќа на слобода

Во вечерашното вонредно издание на емисијата Тешки муабети, Љупчо Палевски Палчо и Милош Милошевски зборуваа за семакедонскиот протест за правда на уставобранителите кој ќе се одржи во недела на 25 април. Гостин во вечерашното издание е господинот Боби Темелков,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Една петтина од починaтитe починaлe истиот ден кога биле примени во болница

Пулмологот Дејан Докиќ во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 како една од причините за високата смртност од корона...
- Advertisement -spot_img