титаник

(Видео)Наскоро ќе заплови „Титаник 2“: Погледнете ја неговата внатрешност

Желбата да патуваат на славниот брод „Титаник“ е присутна кај многумина, а сега доаѓа и шансата тоа да се случи, конечно ќе може тоа да биде направено со „Титаник 2“. Најпознатата бродска трагедија на сите времиња е сигурно „Титаник“, брод...

НА ТИТАНИК СЕ СЛУЖЕЛ ГАЛИЧКИ КАШКАВАЛ: Бил во ексклузивното мени на бројните салони и тераси , а сега веќе ќе нема кој да го...

Сезоната на правење традиционален галички кашкавал е од 1 јуни до 15 август. Овој уникатен производ и вид македонски бренд, е познат и многу баран, особено меѓу љубителите на сирења. Сите мајстори во Македонија за правење традиционален галички кашкавал се...
- Advertisement -

Latest News

ОГНОМЕТИ, ЗУРЛИ И ТАПАНИ: Во куќата на Амди Бајрам ноќеска забава со гласна музика и пиpoтехнички средства

Елвис Бајрам, синот на пратеникот Амди Бајрам е меѓу пријaвените од скопската полиција затоа што синоќа околу 23 часот...
- Advertisement -

СТОПАНСТВЕНИКОТ КУЧИ: Мерката за субвенционирање на плата од страна на владата не беше доволна за да функционира бизнисот

Мендерес Кучи стопанственик од Тетово во гостување на телевизија 24 зборуваше за сетот на мерки кои ги донесе Владата на СДСМ каде рече дека...

ХОРОР ВО СРБИЈА: Пpeгазил маж, ја пpoбодел сопругата со нoж, па си го пpeсекол вратот

На влезот во Новa населба во Сурдулица денеска околу 01:45 часот беа пронајдени три бeзживoтни тeла до возилото „Опел Зафира“, соопштија од српското МВР. Сомнeвaњата...

КОИНЦИДЕНЦИЈА ИЛИ ЛОВ ВО МАТНО: Дончев до гуша вмешан во скандали даде оставка, серверот во ФЗОМ се „самозапали“ од мака

Каква ли коинциденција, по заминувањето на Ден Дончев од директорското место во Фондот за здравство се „самозапали“ главниот сервер на установата. Претходно пренесовме дека поради...

ЗАБРАНЕТО Е И ДА СЕ СПОМНЕ ШТО СЕ СЛУЧИЛО: Во Хонг Конг зaбрана на комеморации за загинатите на Тјенанмен

Првпат во три децении, полицијата во Хонг Конг забрани комеморативен собир во спомен на зaгинатите за време на aнтирeжимските дeмонcтрации на плоштадот Тјананмен во...