December 5, 2021, 9:17 am

товарен брод

Товapниoт бpoд co oкoлy 400 бeгaлци и мигpaнти cè уштe плoви вo Егejcкото Mоре

Товарниот брод со околу 400 бегалци и мигранти што плови под турско знаме, а вчера беше лоциран источно од островот Крит, според грчките медиуми, сè уште не е пренесен на некое од пристаништата во Грција и сè уште се...

Hecрeќa вo Егejcкoтo Мope: Тoвapeн бpoд пoтoнa вo близина на Атина oткaкo удpил вo кapпи…

Товарен брод што пловел под знамето на Того потонал денеска откако удрил во карпи на остров во Егејското Море, а грчката крајбрежна стража објави дека сите 16 членови на екипажот се спасени, пренесува Ројтерс. Товарниот брод Сибирд, кој пловел од...

Нападнат товарен брод во Џеда

Бродот „БВ Рајн“ под знамето на Сингапур експлодира пред најголемото пристаниште во Саудиска Арабија, а според првите извештаи, станува збор за насочен и намерен напад. Сопственикот на бродот го потврдил нападот во Џеда, а добрата вест е што 22...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бројот на активни случаи од околу 8.000 падна на 6.000

Во текот на претходното деноноќие беа регистрирани нови 355 случаи на коронавирусот од направени 3.042 тестирања или 11,6 отсто,...
- Advertisement -spot_img