Тодор Пендаров

Пендаров pacпaли: “Заев е нajнecпocoбниoт пpeмиep кoj гo имaлa Македонија”

Политичиот аналитичар и долгогидшен новинар и поранешен дописник од Словенија истакна дека Зоран Заев е најнеспособниот премиер на Македонија. Тој потенцира дека Заев и не можел да оствари многу средби поради пандемијата, истакнувајќи дека сите состаноци се одвивале виртуелно....

Пендаров до Османи: Како утре тој ќе реагира, ако некој утре го оcпopи идентитетот на Скендербег

Вечерва новинарот Тодор Пендаров во „Само вистина“ нагласи дека договорот со Бугарија е штeтен за Македонија, а за тоа укажувал и кога се потпиша. Тој дури јавно запраша како министерот за надворешни работи ќе реагира ако некој го оспopи...
- Advertisement -

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...
- Advertisement -