November 30, 2021, 9:36 pm

торнадо

(Видео) Хaoc вo Германија: Ceдyм лицa ce пoвpeдeни oткaкo тopнaдo гo зaфaти гpaдот Кил

Седум лица се повредени откако торнадо го зафати северниот германски град Кил. Видео може да погледнете ТУКА. „Сосема е невозможно да се предвиди такво нешто“, рече метеорологот Себастијан Вахе. Според него, торнадото се формирало во околината на Кил. Видео може да погледнете ТУКА. Според...

(Видео) Погледнете што се случува кога камион ќе се најде среде тoрнaдо

Камионите се значително потешки од патничките автомобили, но ни тие немаат многу шанси против таква моќна природна катастрофа. Снимките од кабината на камион го прикажуваат моментот кога возилото се пронашло на патотот на торнадото што го погодило градот Хоршам во...

(Видео) Италија пoгoдeнa oд paзopyвaчкo тopнaдo: Нajмaлку двe лицa ги зaгyбиja живoтитe, дeвeтминa ce пoвpeдeни…

Најмалку две лица загинаа, а деветмина се повредени откако торнадо го погоди италијанскиот остров Пантелерија, помеѓу сицилијанскиот и тунискиот брег. Како што јавуваат италијанските медиуми, меѓу загинатите има пожарникар кој не бил на должност и 86-годишен маж. Двајцата биле во...

(Видео) Огнено торнадо се појави во Калифорнија

Во Калифорнија за време на шумски пожар се појави огнено торанадо. Според АП, пожарот наречен Калдор се проширил на територијата на планинскиот масив Сиера Невада и полека се движи кон Лос Анџелес.

(Видео) Огромно торнадо носи сѐ пред себе во Германија

Силно невреме го погоди градот Гросејд во германската северозападна покраина Долна Саксонија, носејќи ги покривите од куќите, превртувајќи возила и откорнувајќи дрвја додека локалните жители бегаа од градот. Германските медиуми пренесуваат дека торнадото имало дијаметар помеѓу неколку десетици и стотици...

(Видео) Торнадо yништи плажа во Русија

Торнадо формирано во Новоросијск излезе на брегот во селото Широка Балка и уништи предмети на плажата. Видеото е објавено на сметката „Типичен Краснодар“ на Инстаграм. Снимките од очевидци покажуваат виор што минува покрај киоск на плажа, го уништува покривот, како...

(Видео) Торнадо ја погоди Словачка

Селото Петковце во источна Словачка вчеравечер беше погодено од торнадо, пренесуваат словачките медиуми. Иако торнадото траеше само една минута и погоди само дел од селото, сепак ги однесе покривите на четири куќи, а уште три куќи беа оштетени. Делови од покривите...

(Видео) Нepeaлнo – тopнaдo ce фopмиpaшe кaj битoлcкo Живojнo

И Пелагонија попладнево беше зафатена од невреме проследено со дожд, ветер и електрични празнења. Метеорологот Славчо Попоски на својот Фејсбук профил објави снимка од торнадо кое се формираше кај Живојно. „Денес поради големата нестабилност во Атмосферата, дојде до формирање на Торнадо...

(Фото+Видео) Cтpaшнo: Пycтoш вo гpaд вo Канада пo paзopнo тopнaдo…

Неколку луѓе се повредени, а повеќе десетици морале да ги напуштат своите домови откако торнадо во четвртокот го погоди градот Бери, на југот од Онтарио. Градоначалникот Џеф Леман истакнал дека чувствува олеснување бидејќи ниту еден живот не е изгубен. Леман вели...

(Видео) Силно нeвpeме го пoгoди Вашингтон, без електрична енергија за илјадници домови, издадено пpeдупредување за торнадо

Силно невреме ја погоди американската престолнина, која остави многу домови без електрична енергија,a Националната метеоролошка служба на САД утврдува дали Вашингтон бил погоден од торнадо, затоа што биле забележани силни виори на ветер, пренесува „Вашингтон пост“. View of tornado warning...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Распишан референдум за потврдување на Законот за промена на Уставот на Република Србија

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ, распиша референдум за потврдување на Законот за промена на Уставот на Република...
- Advertisement -spot_img