October 23, 2021, 8:48 am

трага

Двe y6иcтвa вo Скопје, чeтиpи жpтви, a ни тpaг oд пpoнaoѓaњe нa cтopитeлитe

Убиства во Топанско Поле и во Бутел сè уште не се расчистени. Во рок од околу еден месец во Скопје убиени се четири лица, а сторителите не се знаат, а со тоа не се ниту уапсени. Нема траг од сторителите...

Семејството вo пaниka: Пoлициjaтa co дeнoви гo бapa, oд нeгo ни тpaга ни глac

Семејството во паника, полицијата во потрага. Никој не знае каде е славниот пејач Дарко Лазиќ. Од него нема ни траг ни глас, а на телефон е недостапен. Полицијата го бара откако откри автомобил од 2015-та година, кој и го купил на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Виcoк лидep вo Aл Кaeда y6иeн вo американски нaпaд co дpoн вo Cиpиja

Американската војска соопшти дека вчера убила висок водач на Ал Каеда во воздушен напад во северозападна Сирија. Мајор Џон...
- Advertisement -spot_img