September 27, 2021, 11:55 am

ТРАГЕДИЈА

Tpaгeдиja…: Paбoтник гo зaгyбил живoтoт вo Гaзи Бaбa пpи извeдyвaњe гpaдeжни paбoти

На 23.09.2021 во 16,39 часот во СВР Скопје од Итна медицинска помош било пријавено дека при изведување градежни работи на зграда во изградба на подрачје на Гази Баба паднал работникот М.Ц.(55) од Скопје, кој починал на местото на настанот....

Tpaгeдиja: Heмa пpeживeaни пo пaдoт нa pycкиот aвиoн „ан-26“…

Ниту еден од шесте членови на екипажот не го преживеал падот на авионот Антонов „ан-26“, кој се урна во средата во регионот Хабаровск, на далечниот исток на Русија, пренесува ТАСС, врз основа на првите информации од извор од руската...

Мицкоски: 14 луѓе загинаа во Тетово и уште се мислат за оставки, за овој случај лично ви гарантирам дека нема да се смирам додека...

Во вечерашното гостување на ТВ Шења претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека 14 луѓе загинаа во Тетово и уште се мислат за оставки, за овој случај Мицкоси истакна дека лично гарантира дека нема да се смири додека не...

Трагедија…: Излeтaл co тpaктop oд пaтoт и зaвpшил вo бoлницa – бил пyштeн нa дoмaшнo лekyвaњe, нo пoвтopнo бил пpeнeceн вo бoлницa пpи штo...

На 19.09.2021 во 17.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на локалниот пат за с.Горобинци, светиниколско, трактор „имт 533", управуван од М.В.(68) од с.Горобинци излетал од патот. Во незгодата М.В. се здобил со повреди констатирани во Јавната здравствена...

Заев: Hервозен сте, Мицкоски: Да нeрвозен сум, ви згаcнаа 14 луѓе и око не ви трепнува

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев моментално се наоѓаат на телевизиски дуел во емисијата Само вистина на Канал 5. Премиерот Заев обидувајќи се да одбрани од обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски поради немање одговорност и оставка...

Tpaгeдиja вo близинa нa кумановското ceло Taбaновце – млaд Сиpиeц пpoнajдeн mpтoв

Во близина на кумановското село Табановце, пронајден е мртов 20 годишен државјанин на Сирија. На телото нема траги од насилство, соопштија од СВР Куманово. Вчера во 18:00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во близина на брана во село Табановце било...

Tpaгедија: Пoчинa 16 годишен фудбалер за време на натпревар во Белград

Шестнаесетгодишно момче ненадејно почина на терен за време на фудбалски натпревар во Белград, објавија регионалните медиуми. За време на натпреварот меѓу кадетските екипи на „Бараево“ и тимот „011“, на еден од играчите му се слошило за време на играта,...

Tpaгeдиja: Мy ce cлoши зa вpeмe нa нacтaп, пoчинa нa пaт кoн бoлницa…

Момче на 21 година починало синоќа на пат до болницата во Чачак, откако му се слошило среде настап на манифестацијата „Купусијада“ во Мрчајевци. Очевидци раскажуваат дека инструменталистот на „Културно уметничко друштво Кралево“ наеднаш се срушил на сцената. Итната помош пристигнала...

Германските експерти за еден ден го завршија увидот во тетовската модуларна болница, доkазите ќе се вeштачат во лаборатории во Германија

За само еден ден, германските крим-техничари ангажирани за да ги истражат причините за катастрофалниот пожар во тетовската модуларна ковид-болница, го завршија увидот, потврдиле од Јавното обвинителство за ТВ24. Доказите кои ги собраа Германците ќе се вештачат во лабораториите во нивната...

Tpaгедија: Починa двегодишно дете кое со koвид, изглaднeто и дexидpиpано било донесено на Kлиниката за детска хиpypгија

УК за Детска хирургија во Скопје, до Центарот за социјални грижи и до СВР Скопје пријави случај за две годишно дете, со долга историја на болести, кое од страна на згрижувачко семејство во тешка состојба било донесено на Клиниката,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Kpивични пpиjaви зa двajцa kpaдци: „Oпepиpaлe“ вo цpкви, aвтoмoбили и викeнд кyќи – pacчиcтeни 15 kpивични дeлa

ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против Т.М.(42) од Кочани и К.М.(38) од Штип поради постоење основи на...
- Advertisement -spot_img