тракторист

Tpaгeдиja: Упpaвyвajќи тpaктop, изгyбил кoнтpoлa и ce пpeвpтeл – лицeтo пoчинa вo нeзгoдaтa..

Денеска (07.05.2021) во 07.40 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека на локалниот пат Неготино - с.Курија, Т.П.(58) од Неготино, управувајќи трактор, изгубил контрола, се превртел и починал на местото на незгодата. Лекар од Итна медицинска помош констатирал...

Тpaктopиcт тeшko пoвpeдeн

На 28.02.2021 во 16.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Партизанска“ во Виница, трактор со винички регистарски ознаки, управуван од Г.И.(44) од с.Калиманци, виничко, се превртел на коловозот, информира МВР. Во незгодата Г.И. се здобил со тешки телесни...

Tpaгeдиja вo Нeгoтинo: Тpaктop излeтa oд кoлoвoзoт, пpи штo вoзaчoт пoчинa нa caмoтo мecтo..

Тракторист загинал вчера во Неготино, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. -На патниот правец Неготино-село Курија се случила сообраќајна незгода во која Т.Е. (75) од Неготино, управувајќи трактор „ИМТ-539“, со неготински регистарски ознаки, изгубил контрола, излетал од коловозот и...

Tpaгичнa нecpeќa вo Kpивa Пaлaнка: Упpaвyвajќи тpaктop излeтaл oд кoлoвoзот, пo штo им пoдлeгнaл нa пoвpeдитe..

На 09.02.2021 во 13.30 часот во Полициската станица Крива Паланка било пријавено дека на регионалниот пат Крива Паланка-с.Огут, на место викано „Падини", атар на с.Габар, М.Р.(55) од с.Габар, управувајќи трактор „ИМТ 533", без регистарски ознаки, излетал од коловозот. На...
- Advertisement -

Latest News

Уkpaдени pecпиратори во Шведска, преку Косово завршиле во Хрватска

Полициската станица на Медвеќак во Хрватска започна кривична истрага против млад човек (25) кој е осомничен дека набавил 24...
- Advertisement -