October 27, 2021, 11:00 am

трамвај

(Фото) Тpaмвaj излeтa oд шини вo Белград и yдpи во кyќa – oвa ce дeтaлитe

Трамвај од линијата број 2 во Белград, излетал од шините и удрил во куќа. Тоа се случила во населбата „Дорчол“, при што трамвајот удрил во куќа. Повреден е само возачот на трамвајот. Несреќата се случила во 20:30, а сообраќајот во...

Тpaмвajoт нa Шилегов – екoлoшka kaтacтpoфa зa Cкопје?: Ќе пpeгaзи и yништи 40.000 квaдpaтни мeтpи зeлeнилo вo дoлжинa oд 10 килoмeтpи

Шилегов во својот мандат ништо не изгради, освен што претпријатијата ги наполни со партиски војници, се истакнува во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ, во врска со реакцијата на Град Скопје на интервјуто на поранешниот градоначалник, Коце Трајановски. – За овие четири...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Мириса на Слобода: Нова песна на „Бизи“ која го нajaвува пaдoт на peжимот

„Мириса на слобода“, ова е името на новата песна на македонскиот рапер Бизи со која се најавува крајот на...
- Advertisement -spot_img