September 28, 2021, 12:16 pm

Трибина

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“

ВМРО-ДПМНЕ вечерва од 20 часот на плоштадот кај Млечен ресторан, во Општина Карпош оддржува трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“. На настанот свое обраќање имаше и претседателот на ВМРО-ДПМНе, Христијан Мицкоски. Настанот можете да го следите во...

Мицкоски го презентира концептот Македонија за сите луѓе: Почист воздух, парите од акцизата за гориво наместо за луксуз, ќе се наменат за народот,...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва на трибината „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе" во Гази Баба го презентираше концептот „Македонија за сите луѓе"' чии политики предвидуваат почист воздух, враќање на парите од акцизата за горивата кои наместо власта...

Следете во живо: ВМРО-ДПМНЕ-Промоција на политики, Македонија за сите луѓе

Во тек е трибинатана ВМРО-ДПМНЕ, Промоција на политики, мерки и вредности, во рамките на кампањата Македонија за сите луѓе. Трибината во живо мжете да ја следите ТУКА:
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Poдитeлитe oд пekoлoт: Млади мајка и татко од Македонија кoи живeaт вo Германија извpшyвaлe нeвидeнa тopтypa вpз нивнитe дeцa…

Маж и жена од Македонија се осудени од судот во Менхенгладбах, мал град во близина на Дизелдорф, бидејќи таткото...
- Advertisement -spot_img