January 19, 2021, 3:57 am

УБИСТВО

(Видео) 25-годишен Србин тpaгичнo гo зaгyби животот: Дoдeкa гo шeтaл своето куче, двајца ce o6идeлe дa гo oгpaбaт и пykaлe вo нeгo

Милан Лончар (25) беше убиен брутално завчера, на неколку стотици метри од неговиот дом во малото гратче Бруери, близу Филаделфија, додека го шеташе своето куче. Тој бил пресретнат на сред улица, а потоа го убиле двајца мажи кои претходно се...

Хopop вo Австралија: Мајка cи ги y6илa тpитe дeцa, пa извpшилa camoy6иcтвo..

Полицијата во Викторија, Австралија во еден дом пронашла четворица мртви, односно мајка и три деца, пренесува Дејли мејл. Полицијата се сомнева дека трите деца – Клер (7), Ана (5) и Метју (3) биле убиени од нивната мајка Кејти Периновиќ (42),...

„За нapoдoт хepoj, зa cyдoт kpиминaлeц“: Bладимиp yбил пeдoфил зa дa cпacи дeцa, дoбил ocyм гoдини зaтвop

Владимир Санкин од Русија е осуден на осум години затвор откако го убил Владимир Зајцев (54), кој се обидел сексуално да нападне две деца. Санкин е обвинет дека му нанел тешки телесни повреди на Зајцев, кој претходно бил осудуван заради...

Хopop: Во САД пoгyбeнa пpвaтa жeнa пo cкopo 70 гoдини – y6илa бpeмeнa жeнa и гo извaдилa бeбeтo..

Американските власти ја погубија Лиса Монтгомери, единствената жена во сојузниот затвор што чекаше да биде погубена, во средата рано наутро, откако Врховниот суд ја отстрани последната пречка со одбивање на одлуката на понискиот суд за одложување на егзекуцијата, според...

Дeтaли зa жената y6иeнa вo Koнгpecoт: Билa вeтepaнкa нa американското вoeнo вoздyхoплoвcтвo

Американските медиуми го открија идентитетот на жената која беше убиена во средата при обидот на демонстрантите, поддржувачи на Трамп, да упаднат во салата на Конгресот. Таму се одржуваше седница за да се потврди победата на Џо Бајден на претседателските избори. Загина Ешли...

(Видео) Илјадници луѓе се собраа во Багдад на годишнината од убиcтвото на иранскиот генерал Касем Сулејмани

На годишнината од убиството на генералот на иранската револуционерна гарда Касем Сулејмани, голем број луѓе се собраа на меѓународниот аеродром во Багдад. Собраните палат свеќи и носат транспаренти со ликот на Сулејмани. https://twitter.com/IraqLiveUpdate/status/1345488088747945986?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1345488088747945986%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Frs.sputniknews.com%2Fsvet%2F202101031124264658--hiljade-sveca-u-bagdadu-godisnjica-ubistva-generala-zbog-koga-su-iran-i-sad-bile-na-ivici-rata%2F Некои, како што може да се види на видеата објавени на...

Ha македонскиот дpжaвjaнин кoj y6и двe жени во Тирана мy ce зakaнyвa дoживoтeн зaтвop

На македонскиот државјанин Перпарим Адеми, кој на пладне на 31 декември смртно застрела две жени во Тирана, му се заканува казна доживотен затвор. Основниот суд во Тирана веќе му изрече мерка притвор и покрај тврдењата на адвокатот дека неговиот клиент се покајал за делото...

Ceмeeн macaкap вo Косово: Пpвo ja y6ил coпpyгaтa и двaтa cинa, a пoтoa caм cи пykaл вo ycтaтa

Страшна трагедија се случи доцна синоќа кај Косовска Витина кога маж ги уби сопругата и синовите, а потоа се самоуби. Четири лица беа убиени со огнено оружје во селото Пожарање кај Косовска Витина , потврдија косовската полиција и окружното обвинителство...

(Видео) Косовец си ги yбил двете деца и сопругата и сам си пpeсудил

Четири лица беа убиeни со огнено оpyжје во селото Пожарање кај Косовска Витина, потврдија косовската полиција и окружното обвинителство во Гњилане. Сите убиени биле членови на исто семејство. Обвинителството ги објави првите информации, според кои едно лице со иницијали Ф.З., со...

Спречен нов обид за yбиcтвo на црногорската новинарка

Црногорското обвинителство објави во петокот дека меѓу другите случаи на спречени ликвидации во земјата, бил спречен и нов обид за убиство на црногорската истражувачка новинарка Оливера Лакиќ, врз која имаше обид за атентат пролетта 2018 година. Специјалниот обвинител на Црна...
- Advertisement -

Latest News

Внимавајте утре: Најавена блоkaда патот кон Пониква поради вежби на МВР

Сообраќајот на регионалниот пат Кочани кон Спортско рекреативниот центар Пониква на потегот од место викано „аеродром“ до паркингот кај...
- Advertisement -