угостителски објект

Зaтвopeн уштe eдeн угocтитeлcки oбjeкт вo тeтoвcкo – пpивeдeни 14 лицa

На 09.06.2021 во периодот од 22.15 часот до 23.45 часот, полициски службеници од СВР Тетово во координација со инспектори од Државниот пазарен инспекторат извршиле контрола во угостителски објект во с.Желино, тетовско, сопственост на З.С.(49) од с.Желино. При контролата било...

He им дoaѓa пaмeт: Зaтвopeн oбjeкт вo Тетово, пpивeдeни 12 лицa

Полициски службеници на СВР Тетово во координација со Отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија Тетово и Државниот пазарен инспекторат, вчеравечер (8 јуни) од 23 часот и 35 минути до 50 минути по полноќ спровеле акциска контрола во...

He им дoaѓa пaмeт: Зaтвopeн yгocтитeлcки oбjeкт вo cкoпcкo – ce зaбaвyвaлe 15 гocти сo мyзичap и пejaчкa

На 26.05.2021 во 21:50 часот, по претходна пријава, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба во координација со Државен пазарен инспекторат извршиле контрола во угостителски објект во с.Јурумлери, скопско, сопственост на А.Ш.(39) од с.Јурумлери. При контролата било констатирано дека внатре...

Зaтвopeн yгocтитeлcки oбjeкт вo cкoпcки Аеродром – пpивeдeни 9 лицa, oд кoи двe билe вpaбoтeни вo МВP

На 19.05.2021 околу 23.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје во координација Државен пазарен инспекторат извршиле контрола во угостителски објект во трговски центар на бул. „Јане Сандански". При контролата било констатирано дека во затворениот дел од објектот има девет...

He им дoaѓa пaмeт: Зaтвopeн yгocтитeлcки oбjeкт вo Дебар пopaди нeпoчитyвaњe нa мepкитe, coпcтвeникoт e пpивeдeн

Еден угостителски објект во Дебар е затворен со пломба, а сопственикот лишен од слобода откако во контрола што била извршена синоќа било констатирано дека не се почитувале одлуките за превентивни препораки, времени мерки и протоколи за постапување и заштита...

Уaпceни ceдyм лицa вo 1:30 пo пoлнoќ вo пoзнaт cкoпcки лoкaл

Полицијата ноќеска околку 1.30 часот по полноќ интервенирала во скопското кафуле „Три кичен бар“ зошто бил прекршен полицискиот час и мерките за заштита од болеста. Од вчера, полицискиот час е скусен и започнува во 23 часот, а кафеаните мора да...

He им дoaѓa пaмeт: 3aтвopeн yгocтитeлcки oбjeкт вo гостиварско, пpивeдeн coпcтвeникoт

На 05.04.2021 во периодот од 20.30 до 21:30, полициски службеници од Полициското одделение Галате - СВР Тетово извршиле контрола во угостителски објект во Врапчишко поле во близина на автопатот Тетово – Гостивар, сопственост на Р.Б. (46) од Гостивар. При...

20 лица билe зaтeкнaти вo угocтитeлcки oбjeкт вo тетовско: Eднo лицe им пoпpeчyвaлo нa инcпeктopитe и ce o6идeлo дa ги нaпaднe

На 02.04.2021 во 21:35 часот, инспектори во Државниот пазарен инспекторат Тетово извршиле контрола во угостителски објект во с.Порој, тетовско, сопственост на Ш.К. од с.Порој, при што констатирале дека објектот работи по дозволеното време и во него биле затекнати над...

3aтвopeни двe пoзнaти скопски кaфyлињa: Дpжaвниoт пaзapeн инcпeктopaт вeчepвa co пoлни paцe paбoтa

Државниот пазарен инспекторат вечерва затвора две познати скопски кафулиња во центарот на градот поради непочитување на протоколите за заштита. Првото кафуле се наоѓа во близина на Министерството за здравство и Клиничкиот центар, а вториот објект е во населбата Капиштец. И во...

He им дoaѓa пaмeт..: 3aтвopeн yгocтитeлcки oбjeкт, пpивeдeни coпcтвeникoт и cтpaнcки дpжaвjaнки

На 09.03.2021 во 20.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, извршиле контрола во угостителски објект во с.Неготино, гостиварско, сопственост на С.Т.(21) од с.Неготино. При контролата во објектот биле затекнати 30 лица –...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...
- Advertisement -spot_img