October 19, 2021, 3:37 pm

узурпација

Kpивичнa пpиjaвa зa житeл нa Дебар пopaди бecпpaвнo гpaдeњe нa oбjeкт нa дpжaвнo зeмjиштe

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Ф.Р.(33) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „узурпација на недвижности“ и „бесправно градење“. Пријавениот, во текот на 2019 година, узурпирал површина покрај Дебарското Езеро, сопственост на Република Македонија, со...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Огpaбена аптека во Кисела Вода

Во СВР Скопје вчера околу 20:55 часот било пријавено дека во аптека на ул.„Христо Татарчев“, едно лице со закана...
- Advertisement -spot_img