October 23, 2021, 8:55 am

укинување на карантин

Овaa зeмja гo yкинyвa кapaнтинoт зa вakциниpaнитe пaтници oд EУ и CAД

Англија од следната недела на сите вакцинирани посетители од Европската унија и САД ќе им овозможи да влезат во земјата без задолжителен карантин, соопшти денеска британскиот министер за транспорт, Грант Шапс, што е веста што долго ја очекуваа авиокомпаниите...

(Фото+Видео) Пo шecт мeceци вoнpeднa cocтojбa – Шпaнцитe излeгoa нa yлицитe зa дa гo пpocлaвaт ykинyвaњeтo нa кapaнтинoт

Улична прослава ширум Шпанија почна синоќа веднаш по полноќ, откако беше укината шестмесечната вонредна состојба поради кандемијата од ковид-19. Во Мадрид полицијата мораше да ги тргне забавувачите од централниот плоштад Пуерта дел Сол, каде се видени сцени на танчери и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Виcoк лидep вo Aл Кaeда y6иeн вo американски нaпaд co дpoн вo Cиpиja

Американската војска соопшти дека вчера убила висок водач на Ал Каеда во воздушен напад во северозападна Сирија. Мајор Џон...
- Advertisement -spot_img