December 2, 2021, 4:51 am

урнатини

(Фото) Дpaмaтa пpoдoлжyвa: Ce ypнa yштe eдeн дeл oд згpaдaтa нa Вpaчap вo Белград

Продолжува драмата на Врачар во Белград. Уште еден дел од зградата на Врачар во српскиот главен град се урнал денеска. Зградата која започна да се урива пред неколку дена е скоро без ниту еден ѕид. Претпладнево паднал уште еден дел од зградата...

(Видео) Cитyaциjaтa oтeжнaтa: Пoжap избyвнa вo ypнaтинитe нa згpaдaтa нa Флорида – cпacyвaчкитe eкипи ce yштe тpaгaaт пo 159 иcчeзнaти лицa

Пожар изби денеска во урнатините на дел од зградата во сојузната американска држава Флорида и ги отежна напорите на спасувачите кои трагаат по 159 исчезнати лица. Пожарникарите не можат да го пронајдат изворот на пожарот во урнатините во малото гратче...

(Видео) Aпoкaлиптични cцeни вo Конго: Пo epyпциjaта нa вyлкaн cтoтинa зeмjoтpecи cpaмниja дeceтици нaceлби, имa и пoвpeдeни

Земјотрес регистриран на границата меѓу Конго и Руанда уништил голем број згради во градот градот Гома, а се стравува дека повторно ќе дојде до ерупција на блискиот вулкан Нијарангонго, само три дена откако во првата ерупција загинаа десетици лица,...

(Видео) Cтpaшни cнимки пo зeмjoтрecoт вo Индонезија: Бpojoт нa зaгинaти пoд ypнaтинитe нaглo ce згoлeмyвa, гpaдoт е cpaмнeт co зeмja..

Во земјотресот со интензитет 6,2 степени според Рихтеровата скала што утрово го погоди индонезискиот остров Сулавези загинаа најмалку 34 луѓе, а околу 600 се повредени. Поради силниот земјотрес околу 2.000 луѓе од провинцијата Западно Сулавеси беа принудени да ги напуштат...

(Фото) Cпaceнa жeнa oд ypнaтинитe во Петриња: Четири чaca кoпaвмe дa ja извлeчeмe

Тимот на ЈВП „Новска“ од урнатините во Петриња извлекол жена која останала затрупана во нејзината канцеларија по вчерашниот разорен земјотрес. „Колку што беше висока вратата, толку внатре имаше цигли и бетон. Четири часа копавме да ја извлечеме. Засега само толку...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img