February 28, 2021, 1:32 am

урна

Bo Порторико ce ypнa гoлeм paдиo тeлecкoп

Во Порторико се урна огромен радио телескоп, кој со децении имаше клучна улога во астрономските откритија, соопштија порториканските власти. Опсерваторијата Аресибо е затворена уште од август, откако пукна помошен кабел и ја оштети параболичната антена. Додека на почетокот од ноември...

Пaникa во Србија: Boeн aвиoн ce ypнa вo близинaтa нa Лозница

Во околината на Лозница, во атарот на селото Брасина паднал воен авион, соопштија српските медиуми. Според локалните медиуми за кои зборуваат очевидци авионот летал ниско од правецот на Цер кон Зворник и направил круг. При тоа замалку не удрил во...

Ce cpyши мoќниoт pycки вoeн aвиoн Cy-30

Воен авион Су-30 се урна во регионот Твер во Русија, објави прес-службата на Западниот воен округ. „На 22 септември, авион Су-30 на Западниот воен округ се урна во регионот Твер за време на планираната обука“, се вели во соопштението. Екипажот на...
- Advertisement -

Latest News

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19: Италија ги зaocтpи мepкитe вo пeт oд двaeceт peгиoни

Италија ги заостри ограничувањата во пет од 20-те региони на земјата во обид да го спречи ширењето на новите...
- Advertisement -