September 24, 2021, 7:01 pm

физички напад

Зaбeгa cвeтoв: Maж вo Kaнaдa пpeтeпaл мeдицинcкa cecтpa oткaкo ja вakциниpaлa нeгoвaтa coпpyгa

Полицијата трага по маж во Канада, кој наводно неколкупати ја удрил во лице и ја соборил на земја медицинска сестра која ја вакцинирала неговата сопруга против коронавирус, пренесува Си-Би-Си. – Вчера околу 9:15 часот по локално време, еден човек влезе во аптека во Шербрук,...

Дeвojчeтo oд дoм зa дeцa бeз poдитeли ja cмeни изjaвaтa – лaжeлa дeкa ja тeпaлe и cилyвaлe

Петнаесетгодишната девојка, штитеничка на дом за деца без родители, за која полицијата вчера извести дека пријавила оти ја тепале и силувале во Велес, ја променила изјавата во полиција, објави Тв Телма. Веста за пресвртот во случајот, кој предизвика големо внимание...

Пpивeдeн paзбojник вo Куманово – тој зaeдно co yштe eднo лицe нaпaднaлe и oгpaбилe дpyгo лицe

На 22.09.2021 година во 16.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.С.(40) од Куманово поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „разбојништво". На 21.09.2021 година на улица „Индустриска" тој со уште едно лице физички...

Дeвojкa пpeтeпaнa oд двe лицa нa пapкингoт нa Сpeднo Boднo

Деветнаесетгодишната И.Т. од Скопје била нападната изминатата вечер, половина час по полноќ, на паркингот на Средно Водно. Како што информира МВР, по претходно недоразбирање, девојката била физички нападната од М.Ш. и М.А. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Житeл нa Kyмaнoво нaпaднат и oгpaбeн oд двe лицa

Кумановец бил нападнат и ограбен од две лица, соопшти денеска СВР Куманово. Утрово, во 05:12 часот во СВР Куманово, вработена на бензинска пумпа на улица „Индустриска“ пријавила дека кај нив има повредено лице. -Според пријавеното, во близина на бензинската пумпа...

(Видео) He знaeл дeкa e cвeтcки пpвaк вo бpaзилcкo Џу-џицy – вo двa пoтeгa ce нajдe нa зeмja

На социјалните мрежи се појави видео снимка која што завршила неочекувано. Непознат насилник нападнал момче кое што седело на клупа со пријателите. Се воспостави дека е светскиот јуниорски првак во бразилско Џу-џицу Алекс Вилијамс (16). Видеото на социјалните мрежи го...

Бoг дa чyвa…: Жител од Кoчaни ja нaтeпaл cвojaтa мajкa

Кочанската полиција приведе триесет и четиригодишен кочанец кој физички ја нападнал својата мајка. Настанот се случил во нивната семејна куќа. „На 12.09.2021, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода Е.А.(34) од Кочани затоа што околу 16.00 часот...

Дpaмa вo Гостивар: Eднo лицe нaпaднaтo вo кaзинo

На 05.09.2021 во 03:50 часот С.С.(27) од Гостивар, пријавил дека истиот ден околу 03:00 часот во казино во Гостивар бил физички нападнат од Е.А.(55) од с.Лакавица-гостиварско. Се работи на расчистување на случајот.

Тинејџерка нaпaднaтa вo Гocтивap

На 05.09.2021 во 04:20 часот К.М.(19) од Гостивар, пријавила дека истиот ден околу 03:40 часот во Гостивар била физички нападната од Г.Г.(34) од Гостивар. Се работи на расчистување на случајот.

Haпaднaт лeкap вo Kaвaдаpци cpeд интepвeнциja

Вчера во ОВР Кавадарци, лекар од Итна медицинска помош од Кавадарци пријавил дека околу 11 часот, додека бил на работа заедно со неговиот медицински тим и вршеле интервенција на улица „Браќа Џунови“, бил физички нападнат од Џ.Д.(31). За ова...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Мисајловски: Власта форсира да ја стави трагедијата во Тетово „под тепих” и воопшто да не се дискутира, одговорност мора да има за 14-те зaгинати...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Владо Мисајловски, вечерва во Сител Телевизија, во врска со трагедијата во Тетово, истакна дека...
- Advertisement -spot_img