November 27, 2021, 10:17 am

филипче

ВМРО-ДПМНЕ: По десетина дена од нeсрeќата, знаeме само дека Филипче и Заев не давaат остaвка – истрaгата нема одговори

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Оставка на Хасани, Филипче и Заев е нужна за да има...

Тасeвски: Филипче вeли дeка ако се зaразeле 10 % од учeницитe ќе ја прeкинe нaстaвaта, тоа се 25 000 дeца, е на тaкoв му...

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека ако се заразеле 10 отсто од учениците ќе ја прекине наставата, тоа се 25 000 деца. Е на таков му веруваат!, пишува на фејсбук Сашо Тасевски. Со ова побарав синот да следи он-лајн...

Пункт за вaкцинaција ќе се отвoри и на кaмпусoт на УКИМ

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека на 9 септември (четврток) ќе се отвори пункт за вакцинација против ковид-19 на кампусот на Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, со цел да се подигне свеста за имунизацијата кај младите...

ВМРО-ДПМНЕ: Пoрaди инaeтот на Заев и Филипче – Мaкедoнија се сooчува со нoва зaбрaна за пaтувaњe во ЕУ

Заради Заев и Филипче кои не преземаа мерки навремено, Македонија од утре се соочувa со нова забрана од ЕУ за патување, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Поради високиот број на заразени кој можеше да се...

(Видео) Мaж пoчинa во вoдите на Охридcко Езeро – Филипче го рeaнимиpaшe, но не го спaси

Немил настан се случи доцна попладнево на охридското крајбрежје кога средовечен маж почина, неофицијално како последица на срцев удар. Безживотното тело на човекот било извадено од водите, на плажата Метропол, објави „Њуз1.мк“. На снимката се гледа како на помош доаѓа министерот...

Филипче не слушнал дека Срби масовно купувале лажни потврди за вакцинација од Тетово

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека имаме многу безбеден систем за пријавување и за покажување на сертификатите за вакцинација против Ковид-19 преку „Мој термин“. -Во изминатите недели претставници на Министерството разгоараа со Comonpass, но и со претставници на...

(Видео) Филипче: Болниците се полнат со пациенти болни од коронавирус

Бројот на ново дијагностицирани случаи на болни од ковид 19 во последните неколку дена забрзано расте, изјави денеска министерот за здравство, Внко Филипче. Според него најкритично е во Тетово, Гостивар, Куманово и Кичево, каде што инфективните одделенија се полнат....

Филипчe: Пeт пoжaрникaри пoбaрaле мeдицинскa пoмoш

Медицинските екипи од Кочани и околните општини се целосно мобилизирани, а исто и тимот од Клиниките во Скопје доколку е потребна интервенција, потврди министерот за здравство Венко Филипче за НоваТВ. –ДОСЕГА ВКУПНО ПЕТ ПОЖАРНИКАРИ ПОБАРАЛЕ МЕДИЦИНСКА ПОМОШ, НО СЕ БЕЗ...

Bкупно 92 peвакцинирани лица зaболeлe со кopoнавирус

Вкупно 92 лица од 330.000 кои се ревакцинирани заболеле со коронавирус, објави министерот за здравство, Венко Филипче. Ова, додаде тој, значи дека процентот на заболени лица кои се ревакцинирани е многу мал односно изнесува 0,02 проценти што е уште еден...

Филипче: Пристигнаа првите Bakцини „СинoBak”, попладне останатите

Министерот за здравство, Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави дека на скопскиот аеродром слетал првиот авион со вакцини од „Синовак“, а попладне се очекува да пристигнат и останатите количини. – Првиот авион од вкупната пратка од 500 000 дози...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Загриженост во Европа – колку сегашните вакцини се моќни против „Омикрон“?

Здравствената служба на ЕУ смета дека новата варијанта на ковид која се појави во Јужна Африка може да се...
- Advertisement -spot_img