October 26, 2021, 3:17 am

фудбал

(Видео) Гoлмaнoт збecнa – нaпaднa cвoj coигpaч сpeдe нaтпpeвap и пoчнa дa гo дaви

Фудбалските тимови на Гленторан и Колреин одиграа 2-2 во меч од првенството на Северна Ирска, а средбата ја одбележа инцидентот кога голманот на домашните физички нападна соиграч, по што му беше покажан црвен картон. Голманот Арон Меккари ги загуби нервите...

(Видео) Инцидeнт нa сpeд фyдбaлcки нaтпpeвap вo Бpaзил: Игpaч шyтиpaшe cyдиja вo глaвa дoдeкa лeжeл нa тpeвaтa

Бразилската полиција го уапси фудбалерот на СЦ Сао Пауло Вилијам Рибеиро кој го клоцаше судијата Родриго Кривељаро за време на првенствениот меч со Гуарани во втората лига на шампионатот на Рио Гранде до Сул. Инцидентот се случил на 4 откомври,...

“Гвардиола мисли само на фудбал буквално цело време, дури и сопругата ја третира како играч”

Поранешниот фудбалер на Манчестер сити и екс-репрезентативец на Бразил, Данило за англиските медиуми откри каков е Пеп Гвардиола, актуелниот менаџер на англискиот шампион посочувајќи дека Шпанецот е исклучиво фокусиран на фудбалот по цел ден. Данило даде интересна изјава дека дури...

Роналд Коман дoби oткaз – Жоан Лапорта нe caкa кpaткopoчно peшeниe

Роналд Коман е поранешен тренер на Барселона, така барем пренесува угледниот „Гол“, а веста ќе биде официјална во следните неколку часа. Во случај на отказ на холандскиот стручњак, Барселона ќе мора да му плати 12 милиони евра, што е единствениот...

(Видео) Гo пpeвpтe: Фудбалер вo caмoодбpaнa „нoкayтиpaшe“ хyлигaн – cyдиjaтa ce peши дa мy дaдe цpвeн кapтoн

Во израелскиот фудбал се случи непријатен момент кога хулиган нападна еден фудбалер, а тој физички му одговори и го нокаутираше бесниот навивач. Навивачот им избега на редарите и втрча на теренот, а потоа го удри фудбалерот на Хапоел и тргна...

Tpaгедија: Пoчинa 16 годишен фудбалер за време на натпревар во Белград

Шестнаесетгодишно момче ненадејно почина на терен за време на фудбалски натпревар во Белград, објавија регионалните медиуми. За време на натпреварот меѓу кадетските екипи на „Бараево“ и тимот „011“, на еден од играчите му се слошило за време на играта,...

(Видео) Toтaлнo лyдилo вo Франција: Xyлигaни yпaднaa нa тepeнoт и гo пpeкинaa дepбитo

Фудбалските хулигани станаа сериозен проблем во Франција оваа сезона. По добро познатите настани во Ница, кога домашните навивачи се степаа со фудбалерите на Марсеј и го прекинаа натпреварот на ривиерата Алијанц, слични слики беа видени вечерва во Ленс. За среќа,...

Нов фудбалски рекорд – најбрзиот пенал во историјата по само 5 секунди

Во натпреварот од групата Ј во африканската зона од мундијалските квалификации меѓу Танзанија и Мадагаскар е досуден веројатно најбрзиот пенал во историјата на меѓународниот фудбал, откако судијата Масхуд Сисали покажа на белата тока за домаќините по само пет секунди. Домашните...

ФИФА ce oглaси зa пpeкинaтиoт нaтпpeваp мeѓy Бразил и Аргентина

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) доцна синоќа со штуро соопштение се произнесе по повод прекинатиот натпревар од јужноамериканските квалификации за Мундијалот 2022 меѓу репрезентациите на Бразил и Аргентина. – ФИФА може да потврди дека по одлуката на официјалните лица на натпреварот,...

(Видео) Циpкуc: Пoлициjaта гo пpeкинa мeчoт пoмеѓу Бразил и Аргентина – oвa e пpичинaтa

Аргентина иако знаеше дека не смее да смета на Мартинез, Буендиа, Ромеро и Ло Селсо, сепак ги стави во игра. Овие четворица фудбалери требаше да бидат во карантин. Натпреварот почна, се играа десетина минути кога на теренот влезе еден човек...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Без коментар: Со слика од Груевски во раката, Кондовски тврди дека води позитивна кампања

„Битолчани тврдат дека ова е најцрната кампања која се води. Црната кампања е со памфлети, со мешање на моето...
- Advertisement -spot_img