фунти

Модерна инвестиција: Чанта што чини колку куќа во Англија

Колку чини една дизајнерска чанта? Сто долари? 500? Можеби 1.000? А што ќе кажете за над 380.000 долари (270.000 фунти) за една чанта и тоа на старо? За таа цена може да купите куќа во Англија, каде просечната цена за...
- Advertisement -

Latest News

СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ ЗА БEЗБEДНОCТ: Вoнрeдна cоcтојбa уште две недели?

Вонредната состојба ќе се продолжи за уште две недели. Покрај оваа одлука на Седницата на Советот за безбедност ќе се...
- Advertisement -

ТОТАЛЕН ХAOC: Зacтрeлaнo момче на пpoтecтитe во Минеаполис

Еден маж е убиен од огнено оружје за време на синоќешниот протест во Детроит, одржан поради смртта на Џорџ Флојд во Минеаполис, соопшти локалната...

БИСЕРА ТУРКОВИЌ: БиХ ги отвори гpaницитe за граѓаните на Србија

Босна и Херцеговина донесе одлука да се отворат граничните премини за граѓаните на Србија, изјави денеска заменичката на претседателот на Советот на министри и...

(ФОТО) САД: Сопругата на пoлицaeцот кој го y6и Флојд побара paзвoд

Кели Чаувин, сопруга на поранешниот полицаец од Минеаполис, Дерек Чаувин поднесе барање за развод по 10 години брак. Во изјавата која ја пренесе нејзиниот адвокат,...

МВР: 562 граѓани фaтeни без мacка во последните 24 часа

Министерството за внатрешни работи и понатаму ги презема неопходните мерки и активности кои се однесуваат на почитување на мерките на владата, а се насочени...