Архива на ознаки хан

ЗАЕВ ВО СТРАСНА ПРЕГРАТКА ГО ПРЕЧЕКА ЈУНКЕР:Јункер во Скопје пристигна заедно со Јоханес Хан

  • February 25, 2018
  • Коментари
Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер пристигна во Владата на Република Македонија каде што во моментот се одржува средба со премиерот Зоран Заев. Јункер во Скопје пристигна заедно со еврокомесарот за соседска политика и проширување Јоханес Хан. Република Македонија е првата земја од балканска турнеја на Јункер и Хан. До 1 март ќе ги […]

ГРАЃАНИТЕ СО ДИРЕКТНА ПОРАКА ДО ХАН:Очекуваме средба за да ги презентираме и одбраниме нашите црвено- жолти линии!

  • March 20, 2017
  • Коментари
Покрај официјалното барање од претставници на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ за средба со еврокомесарот Јоханес Хан, барање и очекување на средба со комесарот испраќаат и граѓаните на сцоијалните мрежи директно до Хан. -Господине Хан очекуваме и бараме средба, да ги презентираме и одбраниме нашите црвено жолти линии. За Македонија!, се вели во пораката испратена […]

ПОВИК ЗА СТОИЛЈАДЕН ПРЕЧЕК НА ХАН: ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА во вторник повикува на најмасовниот протест досега!

  • March 19, 2017
  • Коментари
Во Македонија постојано доаѓаат емисари / комесари од странство, некогаш од сопствена агенда за која се пратени и платени, бранејќи ги интересите и спроведувајќи ги политиките на оној кој ги испраќа, а некогаш доаѓале на барање на домашни субјекти, барање кое било формално и претходно договорено. Но редовно, кога и да дојделе, една група луѓе […]

СТОИЛЈАДЕН ПРЕЧЕК ЗА ХАН

  • March 19, 2017
  • Коментари
Борис Дамовски и останатите можеби имаат, а можеби поради зафатеност и немаат претстава каква ѓурултија им направија на странците, на другарот Џес Бејли и на Брисел, почнувајќи од другарката Могерини, господинот Хан и да не ги редиме надолу по хиерархија сите бирократи, с` до мивката Ван Хут, кој се јави пред некој ден. Сите тие, […]