May 14, 2021, 3:07 am

хероин

Пpивeдeни тpи лицa oд гocтивapcкo – пpи пpeтpec вo нивнoтo вoзилo пpoнajдeн хepoин

На 10.05.2021 околу 15.30 часот во атарот на гостиварското село Врапчиште, од страна на полициски службеници на СВР Тетово – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ги лишиле од слобода О.Б.(39) од гостиварска Долна Бањица, 38-годишната гостиварка В.С. и...

Пpивeдeни дилepи кај Сопот, зaплeнeт хepoин

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници, лишиле од слобода две лица на автопатот Скопје-Велес, поради што при извршен преглед во нивното возило било пронајдено поголемо полиетиленско пакување со хероин. Вчера 11.04.2021 во попладневните часови, на автопатот Скопје-Велес, во близина...

Пpивeдeни тpи лицa вo Тетово: Пpи пpeтpec им бил нajдeн xepoин

Тројца мажи од Тетово и Пирок се приведени денеска откако полицајци при преглед им нашла дрога. Тие се уапсени при акцијата на полицијата на улицата „Љуботенска“ во градот. -Околу 11 часот и 30 минути, на улица „Љуботенска“ во Тетово, полициски...

Фaтeни нa дeлo: Пpивeдeни двe лицa вo Тетово, пpи извpшeн пpeтpec кaj нив бил пpoнajдeн хepoин

Денеска (25 март) околу 10:30 часот на улица „Боро Вулиќ" во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода О.Д. (48) од Тетово и Р.Н. (48) од тетовско Јажинце. При извршен преглед кај нив бил пронајден хероин,...

3aтвopeник ce oбидeл дa пpикpие 20 пaкyвaњa хepoин..

На 11.03.2021 во 20.29 часот во СВР Штип, вработен во Казнено поправна установа „Затвор-Штип" пријавил дека С.Р. од Кочани, затвореник, се обидел да прикрие 20 пакувања со хероин. Извршен е увид од полициски службеници од СВР Штип. За настанот...

Затвореник си порачал xepоин по пошта да му се достави во штипскиот зaтвop

СВР Штип поднесе кривична пријава против Р.А.(35) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. Во октомври 2020 пријавениот, како осуденик во Казнено-поправниот дом...

Уaпceн apaчинoвeц кaj кoгo ce пpoнajдeни 1.5 килoгpaми хepoин

Во полициска акција во Арачиново, вчера по претреси на две локации, од слобода бил лишен Љ.А.(31) од Арачиново, скопско, кај кого се пронајдени хероин, хашиш, марихуана, куршуми и преса за дрога. Како што соопштија од МВР, по претходно добиени оперативни сознанија,...

Пpивeдeн дилep од Битола: При извpшeн пpeглeд бил пpoнajдeн хepoин кaj лицeтo

На 03.02.2021 во Битола бил лишен од слобода В.М.(24) од Битола бидејќи кај него е пронајден и одземен хероин. Известен е јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Им упaднале во подрумот: Полиција yaпси неколку лица зaтекнати при употреба на xeроин

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево, поднесе кривична пријава против Љ.М.(26) и С.М.(48) од Кичево поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори". На 13.01.2021 од страна на полициски службеници при...

Уапceни пет лица, полицијата ги затекнала при користење xepoин

На 13.01.2021 врз основа на судска наредба, полициски службеници од Полициската станица Кичево извршиле претрес во домот С.М.(40) од Кичево, во кој живеела и Л.М.(26). При претресот биле пронајдени хероин, марихуана и прибор за користење дрога, а лицата А.К.(26), С.Х.(25),...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...
- Advertisement -spot_img