хонорар

АМЕРИКАНСКИТЕ ВЛАСТИ НУДАТ НАГРАДА: 25.000 долари за пронаоѓање на актерката Шабани од Скопје

Американските власти нудат награда од 25 илјади долари за корисна информација која ќе помогне во пронаоѓањето на студентката по актерство од Скопје, Адела Шабани. Според полицискиот оддел во Лос Анџелес дваесет и пет годишната Адела исчезнала на 23 февруари, во...

ВИСТИНАТА Е СОСЕМА ПОИНАКВА: Карлеуша се жалеше дека од хонорарот од Гранд нема ни за грисини

Веќе неколку  месеци во јавноста се шпекулира околу тоа дали членовите на жирито на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ се платени за учество во таа програма или не. Меѓутоа, како што стојат работите, изгледа дека никогаш нема да добиеме одговор...
- Advertisement -

Latest News

(Видео) Заврши времето кога граѓаните беа зaплaшyвaни и пoткyпoт се вршеше под закрила на партиската полиција на СДСМ

Заврши времето кога граѓаните беа заплашувани и поткупот се вршеше под закрила на партиската полиција на СДСМ. Секое дејствие спротивно...
- Advertisement -

Поткyп на гласачи, притиcoци врз администрација во режија на Љупчо Николовски и градоначалникот на Паланка

Притисоци и мобинг врз администрацијата, поткуп на гласачи во Општинската организација на СДСМ Крива Паланка. Во главна улога се најдоа градоначалникот Борјанчо Мицевски и...

Бутелчани сакаат промени, бутелчани сакаат обнова на Македонија

Утринава се одржа еден убав хепенинг со граѓаните на општина Бутел. Поразговаравме за изминатите денови во изборната кампања, разменивме искуства и дискутиравме за очекувањата...

Заедно сме во оваа биткa за да не дозволиме да изгacнe и последната иcкpa нaдeж за Македонија

Кандидатот за пратеник и носител на ИЕ 1 на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова, се сретна со носителот и кандидатот за пратеник на ИЕ 5,...

(Видео) Орбан – Унгарија cилнo го поддржува Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ и би сакале да ги видиме како победници на изборите

Почитувани наши македонски пријатели, Ве поздравувам од Будимпешта. Познато ни е дека Вие сега сте исправени пред донесување на важна одлука се подготвувате за важни...