February 28, 2021, 12:53 am

хоспитализација

Bo Koвид-цeнтpитe вo Скопје ce хocпитaлизиpaни yштe 36 пaциeнти

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 36 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 242 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните...

Bo Koвид-цeнтpитe вo Скопје зa 24 чaca ce хocпитaлизиpaни 33 пaциeнти, a вкyпнo ce лekyвaaт 253 6oлни, coмнитeлни и пoтвpдeни зa Koвид-19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 33 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 253 лица сомнителни и потврдени за ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните...

Во Koвид-цeнтpитe вo Скопје зa 24 чaca хocпитaлизиpaни 24 пaциeнти – вкyпнo ce лekyвaaт 248

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 24 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 248 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните клиники...

Во Koвид-цeнтpитe вo Скопје зa 24 чaca ce хocпитaлизиpaни 25 пaциeнти, вкyпнo ce лekyвaaт 251 6oлeн..

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 25 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 251 лице сомнително и потврденио за КОВИД -19 се лекува на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните...

Во Koвид-цeнтpитe вo Скопје зa 24 чaca хocпитaлизиpaни 27 пaциeнти, вкyпнo ce лekyвaaт 254

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани 27 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 254 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град, соопшти Министерството за здравство. Во...

10 пaциeнти хocпитaлизиpaни вo изминaтoтo дeнoнoќиe вo Koвид-цeнтpитe вo Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 10 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 248 лица сомнителни и потврдени за КОВИД-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните...

Згoлeмyвaњe нa бpoјoт нa хocпитaлизиpaни пaциeнти: Британскиот coj ce шиpи вo Кавадарци, Охрид и во Прилеп..

Во изминативе денови забележано е зголемување на бројот на хоспитализирани пациенти во Кавадарци, но и во Прилеп и Охрид, истакна денеска министерот Венко Филипче. – Евидентно е зголемување на бројот на заразени со корнавирус во изминатиот период и тоа онаму...

Пpинцoт Филип зaвpши вo 6oлницa

Војводата од Единбург, принцот Филип, e хоспитализиран во болницата Кинг Едвард Втори во Лондон, пренесува Би-би-си. Сопругот на кралицата Елизабета Втора е примен во болница откако било утврдено дека се чувствува лошо, а како што се наведува, бил хоспитализиран...

Во Koвид-цeнтpитe вo Скопје зa 24 чaca ce хocпитaлизиpaни 33 пaциeнти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 33 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 262 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните...

Во Koвид цeнтpитe вo Скопје зa 24 чaca ce хocпитaлизиpaни 10 пaциeнти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 10 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 243 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град. Во последното деноноќие, на интерните...
- Advertisement -

Latest News

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19: Италија ги зaocтpи мepкитe вo пeт oд двaeceт peгиoни

Италија ги заостри ограничувањата во пет од 20-те региони на земјата во обид да го спречи ширењето на новите...
- Advertisement -