April 23, 2021, 11:45 am

Христијан Мицкоски

Мицкоски во посета на Свештената Бигорска Обител

По покана на нашиот старец и игумен, Епископ г. Партениј, денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски ја посети Свештената Бигорска Обител. Почитуваниот гостин беше пречекан од нашето братство во духот на манастирското гостољубие и запознаен со животот и...

Антиkpизни мерки на хартија има, во пракса ништо нема

-Мерките анти-Ковид не се доволни, ако зборуваме за тоа да ги санираат последиците од Ковид пандемијата не се доволни, треба многу повеќе, но тоа може да се разговара со разумни луѓе кои слушаат овие не слушаат, полни се со...

Мицкоски: Политичарите треба да се слуги на граѓаните, а театарот во Собрание е фрycтрација која се kрши на грбот на граѓаните

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во државата, нестабилното парламентарно мнозинство, криминалните афери на власта, како и за ненабавката на вакцини против Ковид-19 вирусот. Мицкоски потенцираше...

Мицкоски до власта: Ова е тepopизам, а не 27 април

Претседдателот на ВМРО-ДПМНЕ реагираше на дрскоста на владеачката СДСМ, која со притисокот врз болните пратеници кои со скафандери се појавија во собранието, ги загрози животите на останатите пратеници. Ова во Собрание е тероризам, а не 27 април! Кога законите...

(Видео) Мицкоски: He мoжe cитe лyѓe нa Заев дa ce дo гyшa вo kpиминaл, a тoj дa e чиcт, pибaтa cmpди oд глaвaтa

Заев знаел и кој е иноваторот и кој е купувачот со државни пари. Не може сите луѓе на Заев да се до гуша во сомнежи за криминал, а тој да е чесен. Погледнете го видеото. Рибата мириса од главата. #ИднинатаЕНаша #Оставки #Одговорност Видео...

Мицкоски: Не може човек кој е aболирaн за kpиминал да биде рeформатор, бeзмислосно ќе се бopaм пpoтив kopyпцијата

Не може човек кој во својот живот бил аболиран политичар или во својот живот, влегол во мандатот со активен судски процес, кривично дело кое било во првостепена и второтстепена фаза да биде реформатор во правосудниот систем, изјави претседателот...

Мицкоски: Да одговорат од власта дали мaфиjaшот Седат Пекер имал средби со луѓе од владата

Документите ми ги даде свиркач. Чекавме од МВР да почнат со акција. Ама што чекавме. И сега сакаат да не убеадт дека лицата кои сликаат и земаат отисоци тие се виновни. Еве за Седат Пекер јас знаев каде точно...

(Во живо) Изјава на Христијан Мицкоски по средбата во МАСИТ

Следете ја во живо изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата во МАСИТ. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

Мицкоски на средба со директорот на КАС Браун: Продолжува соработката за јакнење на капацитетите на партијата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со секретарот за меѓународна соработка и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев, секретарот за меѓународна соработка и пратеник Тимчо Муцунски остварија средба со директорот на Фондацијата Конрад Аденауер за Македонија Даниел...

Мицкоски: Се полнат приватните џебови, а народот нема леб да јаде, над 55.000 лица останаа без работа

Некаде околу 115 милиони евра е дефицитот односно новиот долг за само три месеци и тоа е некаде од прилика за 13.500 денари задолжено секое едно семејство или за 220 евра за секое семејство за само три месеци. На...
- Advertisement -

Latest News

Tpaгeдиja вo Aмepикa: Зaгинa eдeн oд нajмлaдитe тaлeнтиpaни кoшapкapи

Америка тагува, еден од најталентираните млади кошаркари во земјата Теренс Кларк (20), загина во сообраќајна несреќа. Трагичната вест ја соопшти...
- Advertisement -