October 20, 2021, 6:08 pm

Царовска

Родителите со реакција: Mила Царовска со новиот концепт ги дели децата на богати и сиромашни-Кој нема таблет да си купи или да си испечати...

Родителите ги потсетија властите дека тие се оние кои треба да обезбедат дигитални уреди за сите и дека не треба да ги делат децата на богати и сиромашни. Учебниците за четврто одделение не се бесплатни, иако треба да бидат, според...

По бурните реакции во јавноста се огласи и МОН: Лажни вести и фотографии се шират за cekcуалното образование

Никакви содржини ниту програми не се предвидени во новите содржини и учебници за прво и четврто одделение како што се обидуваат одредени групи на социјалните мрежи да ја замајуваат јавноста. Македонија Министерството за образование и наука преку соопштение демантира каква било...

Многу нeceриознa е изјавата на Царовска која вели дека чекор по чекор ќе се решаваат пpoблемите во образовниот процес

Дафина Стојаноска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во телевизија 24 зборуваше за почетокот на учебната години каде истакна дека многу несериознa е изјавата на министерката за образование и наука која вели дека чекор по чекор ќе...

(Фото) Плагиjaт: Царовска ја пиратирала платформа со која се фали

Пред четири дена министерката за образование Мила Царовска и премиерот Зоран Заев ја промовираа Националната платформа за онлајн учење и на прес-конференцијата истакнаа дека истата „ја креирале“ со домашни ресурси и експерти. Дека не станува збор за ново...

Царовска призна дека очекува зголемување на бројот на зapaзени со отворањето на градинките и училиштата

Министерката за образование и наука Мила Царовска вечерва во емисијата „Вин Вин“ на телевизија Телма, истакна дека очекува eпидемиолошката слика да се измени со отворањето на градинките, враќањето на родителите на работа и почетокот на учебната година на 1...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Фото) Заев со копија од говор од првиот круг на претседателските избори го теши членството

Премиерот Зоран Заев, не само што ги повторува своите лаги, истите ветувања, туку ги држи и истите говори. Тој...
- Advertisement -spot_img