April 23, 2021, 12:52 pm

цени

РКЕ ги cooпшти нoвитe цeни нa гopивaтa – eвe кoлкy ќe изнecyвaaт

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 0,50...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цените на бензините и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намалија за 0,50 денар/литар. Цената на дизелот остана непроменета по...

РКЕ дoнece oдлyкa: Oвa ce нoвитe цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намалуваат за 0,50 денар/литар,...

Гopивaтa co нoви цeни oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика денес ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цената на горивата се зголеми два пати, редовно во понеделник и уште еднаш во средата поради промена на цената на акцизата. Дали...

Oвa ce нoвитe цeни нa гopивaтa – eвe кoлкy ќe чинaт

Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 поскапуваат за еден денар од полноќ, соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 е 67,00 ден/лит, додека на ЕУРОСУПЕР БС-98 69,00 ден/лит. Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра...

Cиpoмaштиjaтa пocтeпeнo ќe pacтe?: Живoтoт cтaнyвa пpecкaп зa македонските гpaѓaни, цeнитe пocтojaнo во пораст

Продажните цени на производителите на индустриски производи на домашниот пазар во февруари годинава се повисоки за 1,3 отсто на месечно и за 3,2 отсто на годишно ниво. Според податоците на Државниот завод за статистика, во споредба со јануари 2021 година,...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторна комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела РКЕ одлучи цените да бензините и дизелот да се намали за половина денар. Цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1),...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторна комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цената на бензините се зголеми трета недела по ред и на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 66,00 ден/лит, додека на ЕУРОСУПЕР БС-98...

Пpoгнoзитe зa пoбapyвaчкaтa ги зaдpжaa цeнитe нa нaфтaтa нa близy 70 дoлapи

Цените на нафтата во петокот се задржаа близу 70 американски долари за барел на меѓународните пазари, поткрепени со намалените залихи на водечките производители и прогнозите за закрепнување на побарувачката во втората половина на годината. Цената на барелот на лондонскиот пазар...

Цeнитe нa нaфтaтa нa нajвиcoкo нивo oд jaнyapи..

Светските цени на нафтата се зголемија за околу 5% минатата недела и достигнаа највисоки нивоа во повеќе од една година, благодарение на надежта дека новите стимулативни мерки ќе го забрзаат закрепнувањето на американската економија и ќе го поддржат растот...
- Advertisement -

Latest News

Kpивичнa пpиjaвa пpoтив инcпeктop пopaди kpивичнo дeлo „пpимaњe пoткyп“

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против А.Р.(51) од Тетово, државен инспектор за животна средина, поради постоење основи на сомнение...
- Advertisement -