October 19, 2021, 3:52 pm

Центар за странци

Центарот за странци во Бардовци продолжува да се гради, ќе продолжат и протестите на жителите на населбата

Не можеме да гарантираме дека протестите ќе продолжат да бидат мирни, се заканија жителите на Бардовци, по средбата со министерот Оливер Спасовски на нивно барање, со цел да се спречи градењето на Центарот за странци во непосредна близина на...

(Видео) Житeлитe не се oткaжувaaт: Прoтеcт прoтив изгрaдбa на Цeнтapoт за cтрaнци во Бaрдoвци

Во изминатиот период, се поактуелно станува прашањето за изградба на прифатниот центар за странци во близина на скопската населба Бардовци. Според извештајот на Министерството за транспорт и врски, изградбата на центарот ќе има долгорочни негативни влијанија врз животите и имотот...

(Видео) Протест во Бардовци пpoтив изградбата на Центарот за странци

Жителите на село Бардовци денеска во 18 часот излегоа на протест против изградбата на Центар за странци. Ова е втор протест на локалното население. Како што изјавија, протестот ќе продолжи и утре и во петок во истото време. Тие...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вархеји: Мора да испорачаме за Македонија и Албанија, одлагaњето е штeтно за кредибилитетот на Европската Унија

Еврокомесарот за проширување ги презентираше извештаите за реформскиот напредок на земјите од Западниот Балкан и Турција пред европратениците и...
- Advertisement -spot_img