November 29, 2020, 8:20 pm

цеца

Cвeдoштвo на пopaнeшeн пoлкoвник на српската дoбpoвoлнa гapдa: Цеца го лaжиpaлa тecтaмeнтoт

Михајло Улемек, поранешен полковник на српската доброволна гарда, изнел за белградскиот печат некои шокантни тврдења за нивниот живо Според него, првата средба на популарната пејачка и контраверзниот воен командант не укажувала дека тоа е вовед во свадбата на векот, како...

Mи се 3гaди, kaтacтрофа: Цеца доjде на судење со Карлеуша па ја коментираше пеачката

Еве што и препорача на другата страна Вчера беше закажано уште едно судење на Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша. Цеца се појави околу 13 часот во палатата на правдата и кратко ја прокоментира другата страна. - Ми се згади. Само јас се...

АНАСТАСИЈА ГИ ВООДУШЕВИ ФАНОВИТЕ:Од овој стајлинг на Анастасија Ражнатовиќ за ноќта на вештерките ќе ви испаднат очите

Пејачката и ќерка на Цеца Ражнатовиќ решила да го испочитува американскиот празник ,,Ноќ на вештерките”, па одлучила да облече костим кој сите ги воодушеви. Анастасија Ражнатовиќ избрала да биде лик од стриповите, па се облекла во зелен фустан и ставила...

ВИДЕО: Цеца Ражнатовиќ во секси бикини

Познатата српска пејачка Цеца Ражнатовиќ веќе некое време ужива во својата вила на Кипар, а и овој пат таа не ги заборави своите обожаватели кои ги има од Вардар до Триглав, па и пошироко. Цеца овој пат на својот профил...

ЦЕЦА ВО УЧЕБНИКОТ ЗА ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ: Во јавноста поделени мислења

(Се сеќаваш ли , убав громе мој, некогаш тлото под нас пукаше)Sećaš li se, lepi grome moj, nekada je tlo pod nama pucalo! - се наведува во стихот на Цеца од популарната песна како пример во една од задачите...

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО КАРЛЕУША ПЕЕ ПЕСНИ НА ЦЕЦА: Во Македонија ја испеа ,,Београд“

Јелена Карлеуша која моментално не е во добри односи со Цеца Ражнатовиќ, во еден период не и беше проблем да пее нејзини песни. Погледнете го видеото како Карлеуша во 1996 година во Македонија ја испеа песната,,Београд“. 

Вељко ја запроси девојката на нејзиниот роденден?

Девојката на Вељко Ражнатовиќ, Богдана Родиќ, денес го прославува својот 22 роденден, а се чини и веридба. Имено, Вељко на својата сакана и го честиташе роденденот и на Инстаграм објавувајќи заедничка фотографија и коментар кој предизвика бура реакции. -Ражнатовиќка, среќен роденден,...

ИСПЛИВА ВИСТИНАТА:Еве што стои зад успехот на Вељко

Пред неколку вечери Вељко Ражнатовиќ, синот на Цеца Ражнатовиќ, ја оствари својата прва победа во професионален бокс меч. Во рингот во Јагодина го совлада со нокаут Бугаринот Краштја Јорданов. На многумина им беше мистерија како Вељко се најде во овие...

ЦЕЦА ТАЈНО ОПЕРИРАНА:Во прашање е намалување на градите

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ пред две недели е оперирана во строга тајност. На крајот на јануари отиде на хируршка интервенција, а во прашање е намалување на градите! Цеца операцијата ја направи во една белградска клиника, а во текот на операцијата цело време...

(Видео)МНОГУМИНА ОСТАНАА БЕЗ ТЕКСТ: Цеца покажа како изгледа нејзиниот дом за божиќните празници!

Цеца на својот профил на Инстаграм на сите верници им посака Среќни Божиќни празници. - Вака е кај нас... Ви посакувам мир, љубов и благосостојба....Ваша Цеки- напиша пеачката во описот на снимката од својот дом. Фолк дивата го декорирала својот дом...
- Advertisement -

Latest News

(Фото) Дневно имаме по 40 починати и над 1000 зaболени од коpoнавирус, а Филипче и Заев си тераат партиски состаноци

Македонија го доживува можеби најлошиот период со коронавирусот од почетокот на неговото ширење. Повеќе од еден месец, земјава брои дневно...
- Advertisement -

Социјалдемократската младина го избра новото раководство

На првата седница на Централниот одбор на Социјалдемократската младина на Македонија (СДММ), која се одржа денеска, беа избрани новите тела и органи на младината...

Марин ќе троши за пари лампиони и светилки додека Аеродром се гyши во cмог и луѓе умиpaaт од корона

Марин ќе троши за пари лампиони и светилки додека Аеродром се гуши во смог и луѓе умираат од корона, цели Златко Перински од ВМРО-ДПМНЕ. -Пред...

Регистрирани рекордни температури: Најтопла ноемвриска ноќ во Сиднеј во историјата

Најтопла ноемвриска ноќ е забележана во Сиднеј, а дневната температура треба да достигне до 40 степени Целзиусови денес. Во текот на ноќта се измерени 25,4...

Рeгистрирани 17 000 caмoyбиства во Јапонија од почетокот на пaндемијата

Јапонската полиција денес објави дека во октомври биле регистрирани 2.153 самоубиства, додека досега од коронавирусот починале помалку од 2.000 лица, објави веб-страницата „Фокс њуз“. Од...