September 24, 2021, 6:30 pm

Чардаклија

Tpaгедија во штипско: Пронајден починaт 38 годишен маж во близина на Чардаклија

Триесет и осумгодишен штипјанец е пронајден мртов во близина на штипското село Чардаклија. Во соопштениоето на СВР-Штип се вели дека синоќа во 23.41 часот во СВР Штип било пријавено оти во место викано Манастирче, атар на село Чардаклија, штипско,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Oд утре нови pecтрикции во Црна Гора

За влез во трговски центар, во гостителски објек, но и во мега и хипермаркети во Црна Гора ќе биде...
- Advertisement -spot_img