December 5, 2021, 9:06 am

шилегов

Шаќири: Шилeгoв нeма да ги дoбие мoите глaсoви во втoриoт крyг

Кога ќе видите дека околу вас парадираат добро спакувани импровизатори, тогаш во даден момент чувствувате дека сте се прецениле, односно сте се потценилеи решавате да направите чекор кон нешто подобро, вели музичарот Бени Шаќири, кој е кандидат за градоначалник...

(Видео) Стoилкoвски: Дoкoлку Шилeгов за 24 чaсa не пoкaже дoзвoла за гpaдбa – ќе слeди кривичнa приjaва

„Семејната зграда којашто ја гради Петре Шилегов е во урбанистичка четврт за која што нема валидна основа за толкава градба, цели два ката над дозволеното. Шилегов со урбанистичкото дивеење го обезвреднува имотот на своите соседи, но и чесната работа...

(Видео) Шилегов се пoфали: Нaбaвени над 130 кoмунaлни вoзила и автoбуси во eдeн мaндaт

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, денеска одржа прес-конференција на паркингот пред СЦ „Борис Трајковски“ на која беше презентиран дел од механизацијата што Град Скопје и Јавните претпријатија ја набавиле во изминатиот четиригодишен период. Шилегов истакна дека сите јавни претпријатија...

ФК Вардар доби нов сопственик кој ќе ги плати долговите на Самосоненко

Компанијата „Блу Скај инвесмент“ е согласна во целост да го преземе постојниот договор, со сите услови што Град Скопје го има склучено со поранешниот сопственик на фудбалскиот клуб Вардар, со што со тоа официјално го презема раководењето со клубот. Градоначалникот...

ЦЕЛА ВЛАДА НА ОТВОРАЊЕТО НА ДИНО ПАРКОТ, ОД ДЕНЕС ПОЧНУВА СО РАБОТА ЗА ПОСЕТИТЕЛИ

Од денес за посетители се отвора Дино паркот во склоп на скопската Зоолошка градина. Дино паркот ќе работи од 9 до 21 часот, влезот ќе биде 50 денари и ќе се влегува од посебен влез од кај Градскиот парк,...

HoB ckaHдал:Се појавува нов „Рашковски“, овој пат во Градот Скопје воден од Шилегов

Нов скандал на мафијата овој пат сомнежите се свртени кон тендер на мрзеливиот Петре. Очигледно на повидок е нов „Драги Рашковски“, ама овој пат во градот Скопје, раководен од Петре Шилегов. За што станува збор? Секретар на градот Скопје...

Словенците пратија сателит во Вселената, Шилегов уште не може тротоар да направи

Хаотично утро ги пречека жителите на Скопје, па и оние кои се затекнале во Град Скопје, без никава најава и предупредување почна со реконструкција најпрометната улица во строгиот центар, поточно на улицата 11 Октомври во центарот на градот, на...

(Документи): Шилегов фатен во лага: Откриен „тајниот“ спонзор кој даде средства за настапот на Дино Мерлин

Петре Шилегов уште еднаш беше фатен во лага. Се сеќавате на минатогодишната новогодишна прослава на која присутните ги забавуваше Дино Мерлин, кој, како што тогаш изјави Шилегов, бил платен од таен спонзор. Излезе дека не била никаква донација, туку...

Градската администрација ќе рабти со преполовен капацитет, една третина од вработените во Град Скопје се во изолација?

Градот Скопје од денес почнува да функционира со половина капицет на администрацијата. Инфомакс дознава дека вработените во Град Скопје од денес се поделени во две групи од по 250 лица кои ќе се менуваат на една недела, а повеќе од...

ГРАД СКОПЈЕ ПРИСИЛНО ЌЕ НАПЛАЌА ДАНОК НА ИМОТ: Присилна наплата на заостанат и неплатен долг од 2013 до 2017 година

Град Скопје ќе почне постапка за присилна наплата на неплатените обврски по основ на годишниот данок на имот за 2013 година, а заклучно со 2017 година, согласност со одредбите за присилна наплата  и обврските што произлегуваат  од Законот за...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Експлозијата во близина на нуклеарната централа Натанц во Иран била воено тестирање

Воени претставници на Иран соопштија дека експлозијата што се случи на дваесетина километри од нуклеарниот комплекс Чахид Ахмади-Рочан, била...
- Advertisement -spot_img