October 23, 2021, 7:57 am

ШПАНИЈА

(Видео) Во Шпанија откриена најголемата плантажа со мapиxуана во Европа, зaпленети 135.000 стебла

Агентите на Граѓанската гарда запленија 135.000 стебла марихуана на фарма на 50 километри јужно од Мадрид. Полициските извори наведуваат дека ова е најголемата заплена на марихуана при полициска акција во Европа. Цивилната гарда ја прегледа фармата, каде што марихуаната наводно се...

(Видео) Србинки држeни како с*кс-рoбинки: Скршeн гoлем лaнец на пpoституциjа

Освен Србинки, со „најстариот занает“ се занимавале и Колумбијки, Романки, Бразилки, Венецуелки и жени од Доминиканската република. Во борделот, дури имало и банкомат. Шпанската полиција провали во неколку станови и прекина синџир на организирана проституција во Барселона. Уапсени се 14...

(Видео) Вyлкaнcкaтa epyпциja ги oпycтoши Kaнapcкитe Ocтpoви – ce зaкaнyвa oпacнocт од тokcични иcпapyвaњa и цyнaми

Ерупцијата на вулканот во Ла Палма на Канарските Острови уништи 185 згради, од кои 65 приватни куќи и уништи земјоделско земјиште, што предизвика голема штета на економијата на островот. Вулканската лава зафати околу 400 хектари земја на која годишно се...

(Видео) Cocтojбaтa cтaнyвa aлapмaнтнa: Вyлкaнoт нa Kaнарските ocтpoви изби oд yштe eдeн oтвop – вo тeк e мacoвнa eвaкyaциja

На шпанскиот остров Ла Палма поради активирање на уште еден отвор на вулканот Кумбре Виеја, евакуирани се уште 500 луѓе, со што вкупниот број луѓе принудени да ги напуштат своите домови се зголеми на 6.000. „Појавата на уште еден отвор...

Победничката на “Ѕвездите на Гранд” Џејла Рамовиќ ја напушта музичката кариера, еве што планира следно

Младата пејачка Џејла Рамовиќ моментално престојува во Шпанија, поточно во Барселона, од каде што неодамна им се обрати на своите следбеници и откри добри вести. Џејла ужива со својата мајка и сестрите во Барселона, а на својот Инстаграм во една...

(Видео) Се aктивиpaшe вyлкaн во Шпанија: Лaвaта вeќe пpoгoлтa 20 куќи, околу 5 илjaди лyѓe ce eвaкyиpaни…

Шпанските власти евакуираа околу 5.000 луѓе од неколку села на канарскиот остров Ла Палма поради ерупција на вулкан, соопштија локалните власти. „Лавата веќе 'проголта' 20 куќи во селото Ел Пасо и делови од патиштата“, изјави градоначалникот Серхио Родригез за Радио...

(Фото) Дали Кејт Мидлтон би се осмелила на вакво издание? Кралицата Летиција демонстрираше како се носи кожен сексапилен фустан

Црн кожен фустан на кралица? Можеби ако сте Летиција од Шпанија, и тоа не само еднаш! Позната како кралица која рециклира поединечни парчиња облека, како и целокупните стајлинзи, кралицата Летиција се одлучи за фустанот што го носеше во февруари 2019...

Голем пoжaр ја зафати Шпанија – 500 луѓе евaкуирaни

Најмалку 500 луѓе се евакуирани поради шумски пожари на југот на Шпанија, објавија денеска локалните власти. Пожарот го зафати градот Естепона во регионот Андалузија, објавија итните служби, пренесе „Ројтерс“. Околу 250 пожарникари учествуваат во гаснењето на пожарот, објави регионалната влада на...

Шпанија вakциниpaшe 70 oтcтo oд нaceлeниeтo пpoтив Koвид-19

Седумдесет отсто од населението во Шпанија веќе го завршија циклусот за вакцинација против коронавирусот. Тој процент беше постигнат со две недели доцнење во владиниот план, но властите го припишуваат одложувањето на сезоната на празници. Премиерот Педро Санчез го нарече процесот...

(Видео+фото) Водата однесе се пред себе: Стpaшни поплави во Шпанија, блokирани патиштата и прekинат железничкиот сообраќај

Обилните дождови денеска опустошија неколку делови на Шпанија, предизвикувајќи големи поплави во некои градови, затворајќи некои патиштата и прекинувајќи го железничкиот сообраќај, додека илјадници луѓе останаа без електрична енергија. Невремето, кое се засили поради високите температури и влажноста, особено го...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Нoв ckaндaл ja тpece Македонија: Камион штo нoceл диплoмaтcкa пpaткa зa МНР фaтeн co цигapи и aлкoхoл

Камион управуван од возач со македонски пасош бил запрен на влез во Италија од Словенија и при проверката било...
- Advertisement -spot_img