October 19, 2021, 4:08 pm

шпионирање

Урсула фон дер Лајен: Heпpифaтливo e дa ce шпиoниpaaт нoвинapи

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска во Прага изјави дека е апсолутно неприфатливо властите или тајните служби да го користат израелскиот софтвер „пегаз“ за да шпионираат новинари или активисти на невладини организации. „Проверуваме дали се случило тоа,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Џони Деп на прием кај српскиот претседател Вучиќ

Холивудскиот актер Џони Деп е во посета на Србија. Заедно сосрпскиот актер Милош Биковиќ, Деп беше на прием кај...
- Advertisement -spot_img