May 14, 2021, 1:24 am

шпоинажа

Борисов ja пoвикa Русија „да пpecтaнe дa шпиoниpa вo Бугарија“

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, за време на неговата посета на градот Силистра, североисточна Бугарија, го коментираше случајот со откриената група за шпионажа, која пренесуваше информации за Бугарија, ЕУ и НАТО на Русија, јави дописникот на МИА од Софија. – Уште еднаш,...

Британија пpoтepа тројца кинески државјани поради шпиoнaжa

Велика Британија протера тројца кинески државјани осомничени за шпионажа кои се претставувале како новинари. Британската тајна служба МИ5 тврди дека тројца вработени во кинеското Министерство за државна безбедност лажно се преправале дека работат за кинеска новинска агенција, пренесува Гардијан. Како што...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...
- Advertisement -spot_img