September 28, 2021, 11:16 am

јадранска магистрала

Џип влетал во бензинската „Макпетрол“ на Јадранска Магистрала

Тешка сообраќајна незгода се случи вечерва откако џип со швајцарски регистарски ознаки влета во бензинската „Макпетрол“ на Јадранска магистрала. Засега не се познати причините за сообраќајната незгода. Според првичните информации, нема повредени, а причинета е само материјална штета.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Љубомир Фрчкоски е пpeдлoжeн зa aмбacaдop вo OH

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска потврди дека во законодавниот дом е пристигнат предлог од Министерството за надворешни работи...
- Advertisement -spot_img