јакимовски

СИЛНА РАСПРАВИЈА ВО ФИНАНСОВАТА ПОЛИЦИЈА: Тензично на информативниот разговор во Финансовата полиција

По пет часа претрес во домот на претседателот на ГРОМ, како и во домот на неговите деца, Јакимовски заедно со неговиот адвокат заминаа на информативен разговор во седиштето на Финансиската полиција. Веќе два часа трае информативниот разговор кој во просториите...
- Advertisement -

Latest News

Граѓаните ќе треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат

Граѓаните ќе треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат, држава со kpиминал, koрупција или напредна прогресивна држава,...
- Advertisement -

Николоски до Заев: Кoга сакаш, каде сакаш, во колку сакаш, повели на дуел, да видиме кого луѓето ќе поддржат

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4 денес се сретна до жителите на Миравци. Тој зборуваше...

Мицкоски: Договорите за добрососедство треба да се двонасочна улица, не едностран акт како оној со Бугарија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за премиер Христијан Мицкоски, во вечерашната емисија „360степени“ на телевизија Алсат, потенцираше дека добрососедските односи треба да бидат двонасочна...

Јакимовски: Да кажете дека сам ја финансирате СДСМ, богами бајаги дебел во вратот треба да бидете

Во најновата аудио бomба се спомнуваат 8.5 милиони евра, а во имотните анкетни листови на Зоран Заев се спомнуваат станови, заштеди, возила и ниви....

Ќе го испитаме потеклото на имот на политичарите од прв до последен

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за премиер, Христијан Мицкоски, во вечерашната емисија „360степени“ на телевизија Алсат, истакна дека ќе се испита потеклото на имот...