December 2, 2021, 5:01 am

Јанс Столтенберг

Захарова до Столтенберг: Нема да ги заборавите Авганистанците, ама и тие нема да ве заборават, вие сте нaјодвpaтниот пример за нaјодвpaтната подлоcт

Шефот на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека нема да бидат заборавени сите оние кои не успеаја да го напуштат Авганистан по заминувањето на американските сили од аеродромот во Кабул. Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова вели...

Столтенберг: НАТО е на страната на Украинa

НАТО е на страната на Украина, сојузниците ѝ даваат поддршка за Украина да може да си ја обезбеди својата безбедност, изјави шефот на НАТО Јенс Столтенберг. Тој додаде дека 30 членки на тој сојуз одлучуваат за членството на Украина...

Заев, Шекеринска и Османи во Брисел на средба со Столтенберг

Владина делегација составена од премиерот Зоран Заев, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ќе го посетат седиштето на НАТО. Во Брисел делегацијата ќе одржи работна средба со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Во рамки...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img