December 2, 2021, 6:06 am

јахта

(Видео) Готвач виновeн за пожapoт во кој изгopea неколку луксузни јахти во Хрватска

Вчера во хрватското пристаниште Каштела избувнал огромен пожар, во кој изгореле пет бродови, а 18 од нив биле оштетени од пожар. Едно лице е полесно повредено, а штетата, со оглед на тоа што станува збор за луксузни бродови, е огромна,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img