Архива на ознаки јелена

РЕГИОНОТ СО ДЕНОВИ ЗБОРУВА ЗА ОВИЕ ДВЕ ДАМИ: “Мораш да најдеш некого”-Јоксимовиќ со најдобри намери сакала да ја посоветува Јелена Розга

  • March 10, 2018
  • Коментари
Пред неколку дена, пејачката Јелена Розга се појавила на утринската програма на српската телевизија Прва. Срѓан Предојевиќ и Јована Јоксимовиќ зборувале со пејачката на разни теми. Но, една специфична тема довела до тоа регионот со денови да зборува што овие две дами поразговарале во тој момент. Јоксимовиќ со најдобри намери сакала да ја посоветува Розга […]

ЗА ОВА МОЛЧЕШЕ СО ГОДИНИ:Пејачката Мина откри непознат детаљ од свадбата на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ

  • February 16, 2018
  • Коментари
Пејачката Мина Костиќ откри детаљ од венчавката на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ. Пејачката често пее на свадбите на српските спортисти. Мина Костиќ била задолжена за веселбата на свадбата на Јелена и Душко, а откри детаљ кој не и беше познат на јавноста. -Се сеќавам дека ја пеев песната „Данас мајка жениш свога сина“, а […]

ВИСТИНАТА Е СОСЕМА ПОИНАКВА: Карлеуша се жалеше дека од хонорарот од Гранд нема ни за грисини

  • January 27, 2018
  • Коментари
Веќе неколку  месеци во јавноста се шпекулира околу тоа дали членовите на жирито на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ се платени за учество во таа програма или не. Меѓутоа, како што стојат работите, изгледа дека никогаш нема да добиеме одговор на тоа прашање, со оглед дека Јелена Карлеуша и директорот на „Гранд продукција“ изнесуваат сосема […]