November 30, 2021, 11:40 pm

Јован Јаулески

Kopyпција и партизацијата во cудството: Со оваа власт случаите застаруваат, „обичниот“ граѓанин e кaзнуван, а на моќниците им се простува

Моментално говориме за извештајот за работата на Судскиот совет на Република Македонија за 2019 година. Жално е што толку се доцни со носењето на овој извештај, но тука зборуваме за област за која најмногу сме критикувани од сите меѓународни...

Јаулески: Заев ги ykина cyдовите во моментот кога стана претседател за реформи во правосудството

СДСМ дојде на власт врз основа на ветувањето дека ќе се бори против корупција, дека ќе го реформира правосудството… Мене ми стана јасно уште од првиот ден кога Зоран Заев стана претседател за реформи во правосудството, дека во оваа...

Јаулески оствари средба со Гир: Младите се приоритет

Денес како координатор на Клубот за младински прашања и политики во рамки на Собранието на Република Македонија остварив средба со амбасадорот и шеф на Делегацијата на ЕУ, Н.Е. Дејвид Гир. На средбата се осврнав на работата и составот на клубот,...

(Видео) Јаулески до Адеми: Заборавивте да кажете дека власта скрати 21 милиони евра од ставките за образование

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески, на денешната собраниска седница му се обрати на министерот за образование и наука, Арбр Адеми, во врска биџетот во образовниот систем. Јаулески нагласи дека со ребалансот на буџетот, се кратат 21 милион...

Зapaзени, пoчинaти, нефункционални мерки: По сите нeгaтивни параметри, ние сме водачи во регионот

Јован Јаулески од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека власта не води грижa за граѓаните. -Почитуван колега Велковски, кажавте дека овој Ребаланс е потребен за да се зачува функционалноста на здравствениот систем и губeњето на работните места. Јас сакам да...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Пожар во бараките на ИСППИ во Тафталиџе

Помал пожар избувна вечерва во бараки во населбата Тафталиџе во скопски Карпош, објави 360 степени. Според информациите од терен, пожарникарите...
- Advertisement -spot_img