November 28, 2021, 6:53 pm

јоханес хан

Хан: Непочнувањето на преговори со Македонија и Албанија е нeyспех за Унијата

– Непочнувањето преговори на Македонија и Албанија за пристапување кон Европската унија е јасен неуспех на Унијата, нагласи поранешниот еврокомесар Јоханес Хан во излагањето на панел дискусијата „Ресетирање на синергијата меѓу ЕУ и САД кон Западен Балкан“, која денеска...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Еве од што зависи оставkaта на Заев

Премиерот Заев без конкретен одговор дали во овој момент ќе се повлече од премиерската функција или пак ќе го...
- Advertisement -spot_img