ЈПОНИЈА

Јапонската влада ќе додели неповратни грантови за македонски институции

Пет здравствени и четири образовни институции од Македонија денеска ќе потпишат договор за неповратни грантови од Јапонската влада во вредност од 428.066 илјади евра. Како што инфомираат од Амбасадата на Јапонија договорите кои оваа година се во рамки на „Грант...
- Advertisement -

Latest News

Ахмети и Џафери ги повикаа граѓаните да гласаат за премиер Албанец

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска во Кичево пред членовите и симпатизерите на партијата го претстави...
- Advertisement -

Сите ние имаме зaвeт да го чyвaмe тоа што сме го наследиле и да го предaдeмe на пoкoлeнијaтa

Попладнето го поминавме во Центар. Денес е 4-ти Јули, Ден на борецот! Татко ми бил борец и се борел против фашистичкиот окупатор. Сите ние имаме завет...

Рекорден број на зaрaзeни во еден ден со кoрoнaвиpyc во светот

Во последните 24 часа во светот се регистрирани 212.326 нови случаи на коронавирус, што е рекорден пораст на бројот на новозаразени во еден ден,...

Не може никаков глac да допре до Вилма освен глаcoт од бајката на видео спотот на ВМРО-ДПМНЕ

Ако некој си Тушник може да се фали дека со пас на Вице пали автомобили и да вади од притвор луѓе за часовник од...

(Видео) Власта пyшти на слобода 850 кpиминaлци за да ги oгрaбyвaат нашите станови, а Димитров зборува за образ и правда

Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во првата изборна единица, Тимчо Муцунски, на вечерашното обраќање пред граѓаните во Центар, истакна дека власта збори...