September 24, 2021, 8:30 pm

Љупчо ПАлевски

(Видео) Митовски: Заев се спрема на претседател за Македонија

Во денешното издание на Тешки муабети на Инфомакс, уредникот Алксандар Митовски, зборувајќи за денешните одлуки на Конгресот на СДСМ, истакна дека Заев ги отстрани од високите партиски функции сите членови од СДСМ кои беа блиски со претседателот Пендаровски и...

(Видео) Палевски: Уставобpaнителите до летото ќе бидат со своите фамилии, има 300 страници докази за нивната невиност

Љупчо Палевски, во денешното издание на емисијата Тешки муабети на Ифомакс, зборуваше за потестот за правда на неправедно осудените уставобранители за настаните од 27 април кој треба да се одржи на 29 април. Палевски откри дека на протестот ќе...

(Видео) Палевски: Осамостојувањето на Косово е планирано повеќе од 70 години, Мaкедонија може да биде колатерална штeтa на спopoт меѓу Приштина и Белград

Во денешното издание на Тешки муабети, Љупчо Палевски, го коментираше спорот со Србија и Косово, во кој, како што смета Палевски, како колатерална штета може да биде и Македонија, со оглед на тоа дека делиме граница. „За спорот меѓу Србија...

(Видео) Следете во живо: Тешки муабети со Љупчо Палевски и Милош Милошевски

Следете ја во живо најновата епизода од оваа сезона од емисијата „Тешки муабети“ со Љупчо Палевски Палчо и Милош Милошевски на Инфомакс. Во денешната емисија која е последна во оваа сезона, Палевски и Милошевски ќе направат една ретроспектива на досегашните...

(Во живо) „Teшки муабети“ со Љупчо Палевски-Палчо и Милош Милошевски

Следете ја во живо најновата епизода на емисијата Тешки муабети на Инфомакс со Љупчо Палевски Палчо и Милош Милошевски. Како и секоја емисија и денес ќе се разговара на интересни теми. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

(Видео) Палевски: Cpaмота е да доаѓа Европска унија и да ни решава ромско прашање

Во денешното издание на Тешки муабети на Инфомакс, Љупчо Палевски Палчо ја коментираше состојбата на Ромите во Македонија кои живеат во субнормални услови и се борат за егзистенција. Дури и оние малкуина што успеале да се стекнат со високо...

Палевски: Уставен нема да промени ништо, државата веќе четири години без потпис на претседателот функционира како Северна

Љупчо Палевски во вечерашното гостување во „Што не е јасно“ на ТВ Алфа зборуваше за актуелните политиччки случувања во земјата. Палевски, коментирајќи ја најавената расправа на Уставниот суд за прегласувањето на Северна без указ на претседателот Иванов, како и...

(Видео) Палевски: Дали сега ви е јасно зошто мораше Штип да добие градоначалник среде корона?

Мекиот стомак на македонскиот народ се наоѓа во Штип и порано, и денес кога се изучува бугарски јазик факултативно, коментира Палевски, додавајќи дека ни Темпо, ниту самиот Јосип Броз Тито не можеле да го пробија врховизмот во Штип. „Денеска ви...

(Видео) Кој го спрeчил планот за обeдинување на Вардарска, Егејска и Пиринска Македонија

Светозар Вукмановиќ Темпо говори за обединета Македонија, за план за обединување на Егејса и Пиринска со нашата Македонија. Се работи цврста намера за обединување на Македонија во периодот .Еден од најрелевантните личности кога се работи за односот Комунистичка партија...

(Видео) Палевски: Сопственикот на ова парче земја е македонскиот народ, затоа е таргет, со коси црти, државјанства, забрана за јазик, историја

„Клучот за борбата е македонскиот народ, затоа што мнозинството кога ќе има политички легитимитет да владее со оваа ддржава, како сака ќе ја нарече таа држава“, нагласи Палевски во денешното издание на „Тешки муабети“. „Македонска Македонија може да биде. Најмакедонска...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Cилен зeмјотрес ја погoди Алјаска

Земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди градот Еидак во сојузната држава Алјаска, објави...
- Advertisement -spot_img